Περιεργο προβλημα με password σε ArcoLinux

Ετσι εγω ειχα κανει εναν 2ο λογαριασμο και τα δικαιωματα ειχαν χωρισει στους καταλογους και δεν ειχα προσβαση σε πολλους που ηταν στον 1ο χρηστη.
Μπηκα με δικαιωματα admin και τα αλλαξα τα δικαιωματα αλλα ηταν πολυ ζορι.

1 «Μου αρέσει»

Το wine φτιάχνει ένα φάκελο .wine στο φάκελο του χρήστη και εκεί εγκαθίστανται οι εφαρμογές. Μπορείς να μεταφέρεις το φάκελο αυτό στο φάκελο του νέου χρήστη. Επίσης μέσα στο φάκελο αυτό θα βρισκεται(στη διαδρομή /home/archzaxus/.wine/drive_c/users), ένας φάκελος με το όνομα του προηγούμενου χρήστη. Όταν εκτελέσεις το wiine θα δημιουργηθεί εκεί και ένας νέος φάκελος με το όνομα του νέου χρήστη. Μπορείς να δοκιμάσεις μεταφέρεις και τα περιεχόμενα του παραπάνω φακέλου στο φάκελο του νέου χρήστη(αν χρειάζεται να επαναφέρεις τις ρυθμίσεις που ίσως έχεις κάνει στις εφαρμογές που έτρεχες) αλλά ίσως να χρειάζεται εκεί και αλλαγή των δικαιωμάτων των φακέλων(δε γνωρίζω, μιας και δεν το έχω δοκιμάσει ποτέ).

2 «Μου αρέσει»

Ευχαριστω πολυ θα το δοκιμασω και βλεπουμε τι θα γινει

Υποψιάζομαι ότι έχεις κάνει λάθος κατά την εγκατάσταση στο παρακάτω σημείο…

φαντάζομαι ότι δεν επέλεξες το use the same password for the administrator account με αποτέλεσμα να έχεις θέματα δικαιωμάτων. Αν όντως έχει γίνει κάτι τέτοιο, στην θέση σου δεν θα πείραζα άλλο το λειτουργικό και θα έκανα εγκατάσταση από την αρχή.

2 «Μου αρέσει»

Οχι το προβλημα προεκυψε μετα απο ενα update αλλα δε πειραζει με τον καινουργιο λογαριασμο δεν εχω προβληματα