Δείξε άφοβα το γραφείο σου

Μια καρέκλα από το Plaisio. Όχι, κάτι ιδιαίτερο και με πλαστικά που σπάνε εύκολα. Το ένα μπράτσο έσπασε στα καλά καθούμενα και θέλανε να τους πάω την καρέκλα εκεί να δούνε πως πράγματι έσπασε για να μου δώσουν το ανταλλακτικό, γιατί όλοι ξέρετε ο καθένας θέλει να πάρει ένα ανταλλακτικό μπράτσο καρέκλας, έτσι να βρίσκετε. Δε θέλανε καν να δούνε απλά το σπασμένο κομμάτι. Τελικά, επικράτησε η λογική και το αντικατέστησαν. Καλή για τα λεφτά της.

3 «Μου αρέσει»

Ανανεωμένο setup μετά την προσθήκη οθόνης. Οι οθόνες είναι Dell. Οι δύο στην άκρη είναι P2719H και η μεσαία είναι η μεσαία P2719HC. Περιφερειακά ποντίκι Logitech G502 lightspeed και πληκτρολόγιο Logitech G915 lightspeed και το κουτί του πισέου είναι Corsair 5000D.

11 «Μου αρέσει»

Η διαφορά στα 2 μοντέλα ποιά είναι? Βλέπω και dualsense controller, PS5 ή το πήρες για το Steam?!

To HC έχει και type C σαν είσοδο για εικόνα. Το χρησιμοποιούσα με το λαπτοπ γιατί σου δινει την δυνατότητα να συνδεσεις 2η οθόνη στο DP out που έχει και να τις κάνεις Daisy chain οποτε απο μια έξοδο του λαπτοπ παιρνεις 2 οθόνες. Το οποίο Daisy chain το χρησιμοποιώ και τώρα γιατί το καλώδιο της αριστερής δεν εφτανε στο PC :sweat_smile: και επίσης έχω μόνο 2 DP οπότε θα έπρεπε να την βάλω με HDMI. Το Dualsense το έχω για PC όχι μονο steam με το DS4windows παίζει σχεδόν παντου. Στην χειρότερη δλδ το κάνω προσομοίωση σε XBOX controller που γενικα στα windows υποστηρίζεται από όλα τα παιχνίδια πανω κατω

2 «Μου αρέσει»

ΓΙΑ ΠΑΜΕ ΛΙΓΟ ΠΡΕΣΣΑ ΠΟΥ ΛΕΕΙ ΚΑΙ Ο ΦΙΛΟΣ ΜΟΥ Ο @JohnGavr :joy:! @Billkyriaf έρχομαι σπίτι σου να τα δω και από κοντά!

3 «Μου αρέσει»

δεν θα το έλεγα ακριβώς “γραφείο” αλλα δωμάτιο διημέρευσης.
ούτε με τα γραφεία τα πάω καλά ούτε με τις καρέκλες γραφείου.
εχω τον πύργο κάτω δεξιά σε ένα έπιπλο , και την οθόνη σε ενα παλιό ξύλινο επιπλο που ως εφηβος είχα τα στερεοφωνικά μου και έχει για μένα συναισθηματική αξια.
ετσι καθομαι αναπαυτικά στο καναπεδάκι με τις μαξιλάρες που γίνεται αν θέλω και κρεββάτι, και κοιτάω εξω ευτυχώς όχι σε πολυκατοικίες αλλά ουρανό και δέντρα.
ετσι με τα πόδια πάντα ψηλά σε καρέκλα το πληκτρολόγιο πάνω μου , κοιτάω απέναντι στην δευτερη εικόνα.
εκεί είναι η τηλεοραση- μονο ως οθόνη πλεον- που τα βράδια βλέπω ταινιες , και ο ενισχυτής ήχου γιατι συνήθως ακούω δυνατα μουσική ή ταινία. δεν μπορώ χωρίς μουσική. τα ηχεία δικής μου κατασκευής δουνούν ενίοτε όλη την οικοδομή.

8 «Μου αρέσει»

Γειά χαρά σε όλους!
Μια photo και από το δικό μου γραφείο (Γραμματεία Ιατρείου) ,στη βάση του monitor είναι η “συμμορία του ιατρείου” …

12 «Μου αρέσει»

Χαίρομαι πολύ που βλέπω Linux σε επαγγελματικούς χώρους που δε θα περίμενε κανείς να δει!

7 «Μου αρέσει»

@stormwave21
το POS είναι συνδεδεμένο με τον υπολογιστή;

Καλησπέρα!όχι φίλε μου.

1 «Μου αρέσει»

Θα είχε ενδιαφέρον να μας πεις τι προγράμματα χρησιμοποιείς για την οργάνωση του ιατρείου.

4 «Μου αρέσει»

και η καρεκλα σιγουρα ηταν Turbo-x ; Σιγουρα δεν την πηρες με σπασμενο χερι;

Καλημέρα στην παρέα και από το δικό μου setup … Για να μην κουράσω με τα χαρακτηριστικά γιατί είναι πολλά απλά θα πω ότι το PC φοράει linux mint 21 mate και ο server έχει proxmox

7 «Μου αρέσει»

Ωραίος! Ποιο πληκτρολόγιο χρησιμοποιείς?

1 «Μου αρέσει»

Ευχαριστώ …είναι το motospeed k82

2 «Μου αρέσει»

@kostas543 εδω και καπου 6 μηνες εχω παρει το ιδιο (motospeed k82). μπορω να πω οτι ειμαι ευχαριστημενος και με την αισθηση πληκτρολογησης και με τον φωτισμο του. εγω το εχω παρει με outemu blue διακοπτες (με αρεσουν τα πληκτρολογια που κανουν θορυβο, σαν τα παλια IBM model M)

2 «Μου αρέσει»

είναι πάρα πολύ καλό να πω την αλήθεια , εγώ το έχω με red γιατί δεν με αρέσει να κάνει πολύ θόρυβο. αν και μετά από 3 χρόνια που το έχω κάποια πλήκτρα καμία φορά δεν πιάνουν καλά

Χαχαχα…
Τρίτη για την Ελλαδαρα μας…
Παρασκευή για τους Αμερικανους,