Ζητήματα που άπτονται της λειτουργίας του forum

Στην παρούσα κατηγορία αναπτύσσονται ζητήματα που έχουν να κάνουν με την εύρυθμη λειτουργία του forum.

Εδώ μπορείτε να συζητηθεί:

  • Η δημιουργία νέας κατηγορίας
  • Ζητήματα λειτουργίας
  • Θέματα διαχείρισης

Δεν ξέρω αν υπάρχει αλλά θα ήταν ωραίο το category grouping, ώστε κάποιες κατηγορίες θεμάτων να είναι μαζί, ενώ άλλες όχι, όταν θα πάρει διαστάσεις, που θα πάρει το forum, θα βοηθούν λίγο στο navigation.

47

Αυτό δεν φαίνεται καλά, δείτε λίγο το language file ή το function που το δίνει μήπως πρέπει να Εξελληνιστεί καλύτερα!?

Πως χρησιμοποιείται το tag για τον κώδικα;
Πατάω στο αντίστοιχο εικονίδιο και εμφανίζεται το μήνυμα:
‘το προ-διαμορφωμένο κείμενο να μπει σε εσοχή με 4 κενά’
μετά, χωρίς να κάνω κάτι άλλο, επικολλώ το κείμενο του κώδικα. Αυτό δε φαίνεται να λειτουργεί όμως και εμφανίζεται ως απλό κείμενο. Κάνω κάτι λάθος;
Αν χρησιμοποιήσω το [ code ][ /code ] και βάλω το κείμενο ανάμεσα, όπως γίνεται σε κειμενογράφους άλλων φόρουμς, θα λειτουργήσει ή δεν υποστηρίζεται αυτός ο τρόπος;

Δεν έχω να κάνω κάποια πρόταση σχετικά με το φόρουμ, αλλά έχω να πω οτι έχω εκπλαγεί με το επίπεδο γνώσης για το λίνουξ και ΕΛΛΑΚ που συνάντησα εδω μέσα τις τελευταίες μέρες που προσπαθώ να διαβάσω συνοπτικά το φόρουμ. Άρτιες τεχνολογικές τοποθετήσεις και τεχνικές γνώσεις απο πολλούς χρήστες αλλά και εξαιρετικό επίπεδο διαλόγου (τόσο που ντρέπομαι να γράψω :relieved: ). Αρκετά κλικ πάνω απο τον μέσο όρο. Εύγε σε όλους, να σας διαβάζουμε όσο μπορούμε για να μαθαίνουμε και λίγο μπαλίτσα οι απλοί και ταπεινοί χρήστες του οικοσυστήματος Λίνουξ

Θα ήθελα να προσθέσω κάτι για απάντηση σε android browser…

Όταν σηκώνεται το keyboard και είσαι από quote reply μπορείς να γράψεις μερικές γραμμές όταν όμως εξαντληθεί ο χώρος συνεχίζεις και γράφεις χωρίς να βλέπεις, πρέπει να κρύψεις το keyb σου για να δεις αν το έγραψες σωστά.

Μήπως κατά το quote reply να το σηκώνει μέχρι πάνω όπως το κανονικό reply σε thread ώστε να μην κρύβονται αυτά που γράφουμε;