Σήμερα λήγουν τα windows 7. Distrohopping...προτάσεις

se νετμπουκ hp110 mini του 2008 εχω bodhi 32 bit και παει σφαιρα για τα δεδομενα του παντα.

2 «Μου αρέσει»

Δε διαφωνώ το Bodhi είναι μια διανομή που με ιντριγκάρει. Βέβαια το θέμα είναι το internet για μένα και εκεί δε θα δώ άσπρη μέρα δυστυχώς.

1 «Μου αρέσει»

Αν αποφασίσεις κάποια στιγμή να βάλεις 64bit έκδοση και έχεις πάλι το ίδιο θέμα, κάνεις το ίδιο κόλπο και έχεις ξανά grub! Μέχρι τότε καλοδούλευτο το νέο σου dual boot σύστημα! :clap: :smile:

2 «Μου αρέσει»

Καλημέρα στην παρέα, φίλε @anon21236004 εγώ είμαι τις γνώμης όπως είπαν και τα παιδιά πιο πάνω, να αφήσεις windows 7 για παιχνίδια και μερικά προγράμματα που τα χρειάζεσαι, και να πάρεις ένα δεύτερο δίσκο ssd με 256gb ή 128gb και να κάνεις εγκατάσταση ενα λειτουργικό Linux (ZorinOS(μοιάζει πολύ σε windows) ή Linux Mint η ακόμη και Manjaro είναι καλή επιλογή). Αυτό έκανα και εγω εχω τρεις δίσκους, 1 Μ.2 με windows 10, 2) δίσκος 1ΤΒ για παιχνίδια, ταινίες κτλ. και ο τρίτος δίσκος είναι ssd 256gb με Antergos(Arch).

2 «Μου αρέσει»

Καλώς ήρθες @Valentinos στην παρέα μας, το antergos πλέον δεν υπάρχει εκτός αν έχεις αφαιρέσει τα αποθετήρια του και έχεις μόνο αυτά του Arch.

1 «Μου αρέσει»

@billniakas Γεια σου Βασίλη τι κάνεις φίλε? το γνωρίζω ότι δεν υπάρχει Antergos, θα μεταβώ σε Endeavour OS απλά θέλω λίγο τον χρόνο μου, νομίζω υπάρχει και τρόπος να μεταβώ χωρίς να εγκαταστήσω απο την αρχή το λογισμικό σωστά?
Τι άλλα νέα? Μας αφήσατε έτσι με το Technopolitan ακούγαμε και κανένα potcast, τώρα τίποτε, σας έφαγε ο Χρήστος? :slight_smile:

Μας έφαγαν οι οικογενειακές και επαγγελματικές υποχρεώσεις. Αλλά που θα πάει τους ψήνω να βρούμε χρόνο για comeback :wink:

1 «Μου αρέσει»