Πρόβλημα με αναπαραγωγή αρχειων βιντεο τραβηγμένα από κινητό

καλησπερα εχω θεμα με τα αρχεια βιντεο για την ακριβεια αρχεια που εχω τραβηξει εγω με το κινητο μου αργει παρα πολυ να παιζει. καρε καρε δειχνει ειναι σαν να βλεπεις ενα βιντεο 4κ στο youtube και κολλαει ακριβως το ιδιο τι μπορει να φταιει ? τα αρχεια βιντεο τα ανοιγω με mpv player

Τι ανάλυση είναι τα βίντεο; Τι επεξεργαστή έχει το PC που τα αναπαράγει; Δοκίμασες κάποιον άλλον player πέραν του mpv;

4κ 30fps βιντεο και cpu:AMD Athlon™ II X4 631 Quad-Core Processor × 4 δοκιμασα vlc το ιδιο

Έχεις εγκαταστήσει τους οδηγούς της κάρτας γραφικών, πια κάρτα γραφικών χρησιμοποιείς ;

amd radeon 6450 hd πρωτη φορα ειδα αυτο το προβλημα

Πιθανόν το κινητό σου να γράφει βίντεο με codec x265 εξακρίβωσε το, αν ισχύει χρειάζεσαι νεότερη κάρτα γραφικών με το ανάλογο hardware acceleration. Radeon 550rx ή 1030 nvidia.

τωρα με φωτισες εχει επιλογη χ264-χ265 και ειχα επιλεξει χ265

Ωραία μιστερ φωτισμένε ήθελες δηλαδή η entry-level Radeon 6450 του 2011 να έχει hardware acceleration x265. Εγώ νομίζω ότι τσάμπα καίει η λάμπα με τα γραφόμενα σου.

δεν γνωριζω πολλα απο υπολογιστες κυριε νικολι ειμαι αρχαριος

1 «Μου αρέσει»

Τα 4Κ βίντεο είναι σχεδόν αδύνατο να αναπαραχθούν από PC με hardware 10ετίας και άνω. Δοκίμασε να ρίξεις την ανάλυση στα 1080p.