Μήπως να γνωριστούμε?

εύχομαι να είστε όλοι καλά κι εδώ μέσα, με τους ανθρώπους σας ΥΓΙΗΣ!

υπομονή και συμβουλή μου: αρκετή κωμωδία αυτές τις μέρες, σε αντίσταση της αρνητικότητας, ειδικά αν υπάρχουν και παιδιά!

θα αστειευτώ (κι όχι για ν’ ανοίξω θέμα συζήτησης, απλά για να πνίξω μερικούς που θα διαβάζουν πίνοντας τον καφέ τους, ίσως :stuck_out_tongue: ), αναρωτώμενος ΑΝ θα ανταλλάσαμε όλο αυτό για μία παγκόσμια απειλή των υπολογιστών (ναι! και των linux pc) :smiley: :stuck_out_tongue:

#sudo_ξουΙΕ

2 «Μου αρέσει»

τις καλύτερες ευχές μου στην κοινότητα, να περάσετε όλοι τόσο καλά όσο ενθουσιασμένος είμαι πλέον κι εγώ με τα “νέα” μου (αρχαία) μηχανήματα που χαίρομαι να πετάνε χάρη στο linux. όταν ξεκίναγα δεν είχα καταλάβει, νόμιζα πολλές τις διανομές και δύσκολη την προσαρμογή. σήμερα είμαι σίγουρος πως όταν θ’ αναβαθμίσω με κάποιο virtualization-monster, τα win θα ζουν πλεον μόνο σε κάποια εικονική γωνιά. σήμερα καταλαβαίνω γιατί θα πρότεινα μια διανομή, ακόμα και στον άσχετο και τέλος, σέβομαι εκπληκτικά περισσότερο τον χρόνο κάποιων για να (μου) τα προσφέρουν όλα αυτά!!

κάποια στιγμή (πολύ αργότερα) θα εκτιμήσω προσεγγιστικά τα κόστη που ευτυχώς γλύτωσα (προς το παρόν) μ’ αυτές τις αλλαγές κι ίσως βγάλω και λίστα με τα… βρεφικά στα οποία αυτά θα δαπανηθούν (γιατί το '21 περιμένουμε επισκέπτες!! […πληθυντικός] :D )

ΚΑΛΗ πρωτοχρονιά με τα σπίτια σας χαρούμενα και τους ανθρώπους σας ΥΓΙΕΙΣ!

δωράκι αα.

δωράκι βου.

11 «Μου αρέσει»

(…μωρέ, ακριβώς 1χρ πριν?!)


καλησπερίζω κι εύχομαι να είστε όλοι ΥΓΙΕΙΣ κι όχι υπερβολικά σοβαροί με την.. ζωή, γενικότερα :smiley:

(πρώην “vnomik”), χάθηκα λόγω γέννας (#twins!!) :D και θα ξαναχαθώ λόγω δύσκολης μετακόμισης αλλά ελπίζω να καταφέρνω κλεφτές ματιές (αν όχι συμμετοχή μου), γιατί το νιώθω σαν το τοπικό, φιλικό, παλιό, γνωστό καφέ-στέκι της γειτονιάς μου :smiley:

όσα media έχω αναφέρει εδώ παλαιότερα έπαυσαν πλέον λόγω χρόνου, ενώ τις περιπέτειές μας θα βρίσκετε (προς το παρόν) μόνο στο “koutsoundad” μπαμπαδο-FBgroup.


ιδιαίτερες αγωνιστικές ευχές στους νέους μπαμπάδες αλλά όλοι σας να έχετε ζεστές & χορτάτες γιορτές με τους ανθρώπους σας!!
9 «Μου αρέσει»

Να σας ζήσουν!!! Να είναι γερά και τυχερά σε όλη τους ζωή!!

2 «Μου αρέσει»

Κύριοι (και κυρίες αν μπαίνετε ακόμα εδώ μέσα :stuck_out_tongue: ) λίγο να λασκάρουν τα πράγματα και θα κάνουμε meetup ΠΑΣΟΚικών διαστάσεων.

image

4 «Μου αρέσει»

Ωραίο το Πασοκικό μπάρμπεκιου!

2 «Μου αρέσει»