Κάλεσμα για εγγραφές στα ανοιχτά μαθήματα για την χρήση του LibreOffice

O Οργανισμός Ανοιχτών Τεχνολογιών ΕΕΛΛΑΚ ανακοινώνει την έναρξη του διαδικτυακού μαθήματος “Χρήση της σουίτας εφαρμογών γραφείου του LibreOffice” μέσω του elearn.ellak.gr. Η συμμετοχή στα ανοιχτά μαθήματα είναι δωρεάν και οι θέσεις περιορισμένες και στους συμμετέχοντες που θα ολοκληρώσουν το μάθημα θα δοθούν βεβαιώσεις παρακολούθησης .

Ημερομηνία έναρξης μαθημάτων: 06 Ιουλίου 2020, Διάρκεια: 3 μήνες

Για περισσότερες πληροφορίες, το αναλυτικό πρόγραμμα και φόρμα συμμετοχής

https://edu.ellak.gr/2020/06/25/kalesma-gia-engrafes-sta-anichta-mathimata-gia-tin-chrisi-tou-libreoffice/

8 «Μου αρέσει»

Έχω την υποψία οτι η πιστοποίηση δεν είναι εγκεκριμένη από τον ΑΣΕΠ γιατί δεν είναι σε Windows (χωρίς να μειώνει την σημασία της συμμετοχής στο πρόγραμμα)
Το σχόλιό μου επικεντρώνεται σε υποψηφίους του ΑΣΕΠ

Το ACDL αφορά γνώσεις προγραμμάτων και όχι συγκεκριμένα προγράμματα. Οπότε μπορείς να πάρεις πιστοποίηση και με άλλη σουίτα και με άλλο λειτουργικό. Το pdf αναφέρει φορείς πιστοποίησης. Αλλά το ΕΛΛΑΚ είναι επίσημος πανεπιστημιακός φορέας, οπότε ισχύουν άλλα πράγματα.

Αν λοιπόν κάποιον τον ενδιαφέρει αυτό το κομμάτι καλύτερα να κάνει μια ερώτηση εκεί αντί για υποθέσεις. Αν θέλει μας μεταφέρει και την απάντηση.

2 «Μου αρέσει»

Πρέπει να είναι πολύ ενδιαφέρον!
Πάντως σίγουρα μπράβο για την πρωτοβουλία της ΕΛ/ΛΑΚ!
Δυστυχώς δεν πρόλαβα θέση. :unamused: