Για όσους χρησιμοποιείτε split keyboards

Σκέφτομαι να αγοράσω ένα split keyboard, για να κάνω level up στο hipster scale μου.
Δεδομένου οτι πλεον συχνα απλα ζώ μεσα στο terminal, ειδικά οταν ειμαι στον δικό μου υπολογιστή, εκτος δουλειάς.

Πόσοι από εσάς έχετε, ποια η εμπειρία σας;
Bonus: Εχετε παρατηρήσει ποιο ξεκούραστους καρπούς; Εδω και ενα χρόνο εχω κάθετο ποντικι και μπορω να πώ πως έχει δει διαφορα.

EDIT: Πέραν της πλάκας το θέλω και για εργονομικούς λόγους.

1 «Μου αρέσει»

Κάπου εκεί με έχασες :sweat_smile:

Κοίτα έχω δοκιμάσει, αλλά δεν με έχει βολέψει εμένα προσωπικά, το έχω πιάσει μια εποχή 2000 μια εποχή 2010 ξανά, και του έδωσα και πρόσφατα μια ευκαιρία σε έναν γνωστό που έχει μια πληκτρολογιάρα όμορφη σπαστή, δε θυμάμαι μάρκα συγχωρνάτε με ντε… και δεν…

Δεν καταφέρων να βρω κάτι να με κρατήσει σε σπασίμπα-keyb… :disappointed_relieved:

Γειαααααα…

Serious hipster upgrade! :sweat_smile:

1 «Μου αρέσει»

Το έχεις χρησιμοποιήσει; Πως σου φάνηκε;

Ναι, το είχα για 5 μήνες δοκιμαστικά από συνάδελφο στο εξωτερικό.

Βολικό, πολύ customized, τα πλήκτρα ποιοτικά (παρα παρα παρα πολυ ωραία ανάδραση/αίσθηση), φουτουριστικό με τα screens, τα ledάκια είναι ρυθμιζόμενα και γενικά είναι full-customized στα πάντα. Επίσης βολικό και δεν "αγκιστρώνει ο καρπός, αφου είναι split και σε ρυθμιζόμενη θέση.
Ισως το μόνο αρνητικό που είδα είναι το μικρό καλώδιο, το οποίο φέρνει δεξί - αριστερό κομμάτι κοντά, δλδ δεν είναι μακρύ (αλλά φαντάζομαι αλλάζει)

Και σκέφτομαι μετά την αναβάθμιση που έκαναν και δεν πληρώνεις τέλη εισαγωγής, να το παραγγείλω…

3 «Μου αρέσει»