Επιστολή προς έναν αρχάριο χρήστη

Εγώ πάλι ρε παιδιά θεωρώ όλες αυτές τις επιστολές πολύ γλυκανάλατες, μελό και στην τελική άκρως κλαψοnούmικες (pardon my french)… :crazy_face:

Η καλύτερη πρόσκληση για έναν νέο χρήστη είναι οι προϋπάρχουσες συζητήσεις σε ένα φόρουμ. Αν ένας νέος χρήστης μπει σε ενα φόρουμ, δει το χαμό από ειρωνίες, μπινελίκια και διαολοσταλσίματα, όσες welcoming επιστολές και να διαβάσει, θα φύγει τρέχοντας. Αντιθέτως, αν μπει σε ένα φόρουμ και δει ένα κλίμα φιλικό, εξυπηρετικό, με κατανόηση και καλό παρεϊστικο κλίμα, δεν χρειάζεται καμία επιτροπή καλωσορίσματος, για να κάνει την ερώτησή του.

Τα δυο μου σέντσια…

5 «Μου αρέσει»

Εξαρταται απο τον χρηστη παντα :slight_smile: Γιαυτο και τα δυο εχουν τη χρησημοτητα τους :slight_smile:

Λοιπόν θεωρώ ότι ένας αρχάριος χρήστης στο Linux δύσκολα θα βρει πρώτα το Linux-user.gr όταν θα το ανακαλύψει θα έχει κάνει ήδη εγκατάσταση… Αυτό που χρειάζεται ένας νέος χρήστης στο φόρουμ είναι ένας καλός οδηγός λειτουργίας του φόρουμ π.χ. πώς ψάχνω για κάτι που με ενδιαφέρει ή πως ανοίγω ένα νέο ερώτημα και τέλος μια ενημέρωση σχετικά με το πώς θα διαχειριστεί τις απαντήσεις που θα δεχθεί (δεν είναι και απίθανο να ξεφύγει η συζήτηση). Επίσης υπάρχουν και οι χρήστες Linux που τους έκανε κάποιος φίλος εγκατάσταση, δεν τους νοιάζει τίποτα και αν προκύψει κάποιο πρόβλημα θα απευθυνθούν στον φίλο τους και πουθενά αλλού…

5 «Μου αρέσει»

9 posts were split to a new topic: Zorin OS ή Linux Mint: Ποιο να επιλέξω

A post was merged into an existing topic: Zorin OS ή Linux Mint: Ποιο να επιλέξω