Εικαστικές φωτό λινουξάδων


Πριν καμια βδομαδα που ειχε πανσέληνο τυχαια καθομουν βεραντα και εκανα τεστ φωτογραφια με το κινητο.

4 «Μου αρέσει»

Τότε οι φωτογραφικές μηχανές (και στα κινητά) έχουν βελτιωθεί πολύ. Παλιότερα ήταν πολύ δύσκολο να βγάλεις τόσο καθαρή φωτογραφία της σελήνης συγκεκριμένα χωρίς ειδικότερο εξοπλισμό, σαν μια λάμψη φαινόταν…
Και πάλι πολύ καλές οι φωτογραφίες σας…

1 «Μου αρέσει»

Βασικα ναι. Και γω αν και δεν βγαζω φωτογραφιες με το κινητο και το εχω για επαγγελματικη χρηση. Τυχαια γυρισα και εβγαλα. Το καλο της υποθεσης στα κινητα ομως ειναι οτι υπαρχει σοβαρο ois και παροτι το χερι σε αντικειμενο τοσο μεγαλης αποστασης ετρεμε… το ois τη σταθεροποιησε λες και ειχα τριποδο… και εγω απλα γυρισα τα χερια πανω και την εβγαλα

2 «Μου αρέσει»

Αχ αφού έχουμε ακριβώς τον ίδιο εξοπλισμό, δεν μπορώ να αντισταθώ στο να ανεβάσω μια δική μου. D3500 + Φακός 70-300mm DX VR μεγάλη λατρεία (για τα λεφτά τους ειδικά). Η θέα είναι από την Σίφνο, μέσα Ιουλίου 2021

11 «Μου αρέσει»

super…
και ταιριάζουν και με conky κάτι τέτοιες φωτογραφίες :grinning:

1 «Μου αρέσει»

Ωραία η Σιφνιώτικη φεγγαράδα!
(Τρίποδα χρησιμοποίησες?)

1 «Μου αρέσει»

Χεράτη. Βοηθούσε ίσως ότι πέρσι πρέπει να ήταν και κοντά σχετικά η σελήνη. Την πέτυχα από Απολλωνία Σίφνου την ώρα που έβγαινε πάνω από το βουνό που είναι ο Άγιος Ελισσαίος

3 «Μου αρέσει»

Από την άκρη (Ακρωτήρι Επανομής)
ΥΓ Καλό Μήνα!


Από την άκρη των ακριώ

11 «Μου αρέσει»

Καιρό έχουμε να βάλουμε φωτογραφιούλες, ας βάλω μία

4 «Μου αρέσει»

Καλημερα σας…
Ευκαιρια να δειξω τις φωτό μου.
Δειτε εδω που τραβηξα πριν 2-3 χρονια περιπου.
Ηταν στην Σκητη Αγιου Ανδρεα στις Καρυες, Αγιον Ορος.

Προσεξτε τωρα στις φωτο στο βαθος…
κανονικα επρεπε να ηταν θαλασσα και αντι αυτου
ηταν συννεφιες!! (οχι ομιχλη)
Απολαυστε τα!

Ολες ακατεργαστα, εκτος απο αυτο που εβαλα το {ΟΡΟΣ ΑΘΩΣ}

11 «Μου αρέσει»



Και μερικές από τις ποδηλατικές μου εξορμίσεις

6 «Μου αρέσει»

Καλό θα είναι να μην κάνουμε κατάχρηση του νήματος. 2-3 φωτογραφίες ανα ανάρτηση νομίζω είναι αρκετές

1 «Μου αρέσει»

εκτός από την σαντορίνη , έχει και η χαλκιδική πολύ ομορφο ηλιοβασίλεμα αρκει να βρεθείς στο σωστό ψηλό σημείο,την κατάλληλη ωρα.

10 «Μου αρέσει»

ποδηλατικές εξορμήσεις ε; Περιμένω και άλλες φωτό τώρα (λίγες λίγες όμως όπως αναφέρθηκε)
Και για να είμαι οντόπικ ας βάλω και εγώ μια φωτογραφιούλα από την παμβώτιδα…

9 «Μου αρέσει»

Bleeding edge

9 «Μου αρέσει»

Σαν την χαλκιδική δεν εχει. και στο ηλιοβασιλεμα.
δικιά μου φωτο.

8 «Μου αρέσει»



Μιας που έρχεται 15 Αυγούστου αυτές είναι μερικές φωτογραφίες που είχα τραβήξει με το παλιό μου κινητό πέρσι τον δεκαπενταύγουστο.

6 «Μου αρέσει»

η πανσέληνος ανετέλει την περασμένη τρίτη στην νέα ποτίδαια χαλκιδικής.εγω κάθομαι στο πεζούλι.

6 «Μου αρέσει»

Ax έκανα και εγώ μια φώτο με την πανσέληνο της προηγούμενης τρίτης.

8 «Μου αρέσει»

Ας δροσιστούμε λίγο… (Βοϊδομάτης)

5 «Μου αρέσει»