Edit android app

Καλημέρα και καλή χρονιά σε όλους μας με υγεία.
Υπάρχει κάποιος που μπορεί να με βοηθήσει να προσθέσουμε 2 ρυθμίσεις σε μια Android εφαρμογή;;;;;

Καλή Χρονιά,
Τι εννοείς; Έχεις κάπου τον κώδικα ή σε εγκατεστημένη εφαρμογή;

Καλησπέρα και καλή χρονιά
Η εφαρμογή είναι η stbemu. Νομίζω πως κάπου υπάρχει ο κώδικας αλλά δεν είμαι σίγουρος. Αυτή είναι εφαρμογή είναι ουσιαστικά ένας emulator για MAG συσκευές.
Τι θελω να προσθέσω. Έχει διάφορους player ο μόνος όμως που δουλεύει σωστά είναι ο exo
Σε αυτόν το player θέλω να προσθέσω αν γίνεται επιλογή για buffering και όταν φωρτωνει υπότιτλους να μην έχει μαύρο background.
Υπάρχει περίπτωση να με βοηθήσεις να το φτιάξουμε;;; θα ήθελα να μάθω αν είναι εφικτό

Δεν την ξέρω καν την εφαρμογή, πρεπει να την κοιτάξω αλλά χωρίς παρέμβαση στον κώδικα δύσκολο να γίνουν όλες αυτές τις αλλαγές που θέλεις, ετσι πιστεύω.

Άμα έχεις την καλοσύνη κοίταξέ το και πες μου…

Η εφαρμογή αυτή δεν φαίνεται να είναι ανοιχτού κώδικα. Πρώτα από όλα στο playstore υπάρχει ως εφαρμογή που πωλείται σε pro version και σε free version με διαφημίσεις. Επίσης, δεν βρήκα κάπου EULA ή κάποια άδεια ΕΛ/ΛΑΚ (σελίδα εφαρμογής), οπότε οποιαδήποτε τροποποίηση μπορεί να είναι και παράνομη.

Θα πρότεινα έαν σκέφτεστε να κάνετε κάποια αλλαγή, να ελέγξετε τα δικαιώματα πους σας δίνει η εφαρμογή προς τον κώδικα της, (από ότι έχω καταλάβει δεν είναι δική σας). Επίσης προσωπικά σε μία εφαρμογή που έχει κέρδη και δεν είναι ΕΛ/ΛΑΚ, εγώ ως προγραμματιστής δεν θα έκανα καμία αλλαγή δωρεάν, αλλά ζητούσα σίγουρα πληρωμή.

Καλημέρα να ρωτήσω κάτι γιατί δεν γνωρίζω.
Η εφαρμογή υπάρχει στο github αλλά αυτό από ότι κατάλαβα δεν παίζει ρόλο σωστά;;;
Έχω στείλει εδώ και 6 μήνες email στον προγραμματιστη και δεν έχει μπει στον κοπο να μου απαντήσει.
Αν οι αλλαγές γίνουν για προσωπική χρήση υπάρχει πάλι πρόβλημα;;;
Σε καμία περίπτωση δεν θέλω να μπλεξω εγώ ή κάποιος από εσάς αν είναι παράνομο το αφήνουμε και τέλος

Ωραία, στο github της εφαρμογής, [stbemu git] (https://github.com/mvasilchuk/stbemu-docs) αν δεις στα αρχεία υπάρχει το αρχείο License. Εκεί αναγράφεται η άδεια με την οποία κυκλοφορεί αυτός ο κώδικας. Στο συγκεκριμένο project η άδεια είναι η MIT που σου δίνει πολλά δικαιώματα ως προς το τι μπορείς να κάνεις. Οι αλλαγές που θες είναι επιτρεπτές. Γενικότερα ψάξε τι δικαιώματα σου δίνει η άδεια MIT και διάβασε και για μερικές άλλες άδειες(πχ GNU, APACHE, EULA) , γιατί θα σε βοηθήσει να καταλάβεις καλύτερα. Choose A License.com

Θα πρότεινα τη δημιουργία ενός λογαριασμού github και να γίνει fork του υπάρχοντος project. Ή μπορείς να κατεβάσεις απλά τον κώδικα και να τον έχεις στον υπολογιστή. Από εκεί και πέρα το αναπτυσεις όπως θες. Η άδεια MIT σου δίνει τη δυνατότητα να κυκλοφορήσεις και με διαφορετική άδεια μετά της τροποποίηση. Ωστόσο διάβασε παραπάνω για τις άδειες.

1 «Μου αρέσει»

Χαίρομαι για όλα αυτά που μου είπες αλλά πραγματικά δεν έχω ιδέα πως να το κάνω…
Ο σκοπός που ρώτησα είναι αν υπάρχει κάποιος φίλος εδώ διαθέσιμος να με βοηθήσει να το φτιάξουμε μαζί ώστε και να γίνει η αλλαγή αλλά και εγώ να αποκομίσω λίγη γνώση…

1 «Μου αρέσει»

Μπορείς να ζητήσεις ευγενικά τις αλλαγές που θέλεις στην σελίδα στο github

Θα κάνω και αυτό και ελπίζω να γίνει αλλιώς μετά ηστε η τελευταία μου ελπίδα