"Δεν Μπορω να Αποθηκευσω Στον Φάκελο "pictures" ΚΑΙ Δεν Μου Εμφανίζει Τον Φάκελο "documents" Την Στιγμή Της Αποθήκευσης

Όπως αναφέρω και στο τίτλο , πάω να κάνω αποθήκευση φωτογραφία στον φάκελο pictures το κανει αλλα οταν παω μεσα απο τον file manager δεν υπαρχει πουθενα το αρχειο ! αν παω ξανα να την αποθηκευσω εκ νεου την φωτο μου εμφανιζει μεσα στη καρτα αποθηκευσης οτι το αρχειο υπαρχει μεσα ατον φακελο pictures !!!
Επίσης όταν παταω για να κανω αποθηκευση κ μου βγαζει την καρτελα περιηγησης του file manager για να πατησω save εκει , δεν μου εμφανιζει τον φακελο documents !!!
Τι μπορεί να συμβαίνει;;;
Σημειωτέον οτι η εγκατασταση του λειτουργικού είναι νέα , την έκανα πριν 1 εβδομαδα περιπου.

Ευχαριστώ

Σε παρακαλώ διόρθωσε τον τίτλο. Δεν είναι ανάγκη να φωνασκείς. Ευχαριστώ.

οκ το διορθωσα. μπορεις να με βοηθησεις; εχεις υποψιν σου τι μπορει να φταιει;

Κατ’αρχάς ενημέρωσε μας αν έχεις αλλάξει δικαιώματα πρόσβασης στα αρχεία του user που πας να σώσεις φωτογραφίες ή προσπαθείς να αποθηκεύσεις σε χρήστη που δεν έχεις πρόσβαση.

Δεύερον κάνε reboot.

Τρίτον δώσε την ακόλουθη εντολή σε terminal και εμφάνισε εδώ το αποτέλεσμα. Αν τα directories έχουν άλλη ονομασία, βάλε τη σωστή.

stat -c '%a' ~/Pictures  ~/Documents

Επίσης

ls -la

Και βλέπουμε.

ευχαριστώ για την απάντηση , το βρήκα. ήταν θέμα browser. χρησιμοποιώ το vivaldi

Αυτό το νήμα έκλεισε αυτόματα 2 ημέρες μετά την τελευταία απάντηση. Δεν επιτρέπονται πλέον νέες απαντήσεις.