Auto clicker για πλατφόρμα τηλεκατάρτισης

Καμιά ιδέα υπάρχει; Φαντάζομαι μπορεί να γραφτεί και σκριπτάκι bash (λέω τώρα).
έχω ακούσει όμως ότι χρήστες windows βρίσκουν και τα εγκαθιστούν.

cnee, xnee, xmacro… ή οτι υπαρχει στην διανομη που χρησιμοποιεις που μπορει να κανει record & replay macros.

Καλησπέρα, επειδή σκεφτόμουν ότι η κοινότητα των προγραμματιστών πρέπει να βάλουμε τα μυαλά μας να σκεφτούμε κάτι για να βοηθήσουμε τον κόσμο με αυτή την β****** και κατασπατάληση δημοσίου χρήματος. Νομίζω ότι αν αυτά τα προγράμματα “τηλεκατάρτησης” βασίζονται σε web broswer, θα μπορούσε να γραφτεί κάτι και σε javascript που να χρησιμοποιεί event, ώστε να πάρει τον χρόνο, ώστε να κάνει κλικ στα κουμπιά του HTML. Το πιο δύσκολο σε αυτή τη φάση είναι πως αυτό πρέπει να το κάνει κάποιος καταρτιζόμενος ή ο προγραμματιστής να έχει πρόσβαση στις πλατφόρμες αυτές.

1 «Μου αρέσει»

Έχω δει να λένε χρήστες windows γι αυτά https://clickspeedtest.com/auto-clicker.html

Υπάρχει ο Linux Auto Mouse Click, τον οποίο δεν έχω βρει πως κατεβάζεις από την σελίδα. Εγώ τον είχα βρει από κάπου αλλού, αλλά δεν θυμάμαι πως. Επίσης δεν λέει πουθενά για License, αλλά δεν φαίνεται να είναι FOSS, οπότε δεν ξέρω τι ακριβώς παίζει. Πάντως κάνει την δουλειά που θες με εύκολο τρόπο.

Αυτος ο Autoclicker δεν υπαρχει για Linux πια. Μονο για Windows και MacOS.

το XNee κανει λιγο πολυ απ’οτι ειδα την ιδια δουλεια.

Εάν είναι browser-based πλατφόρμα μπορείς μέσω tampermonkey και javascript να κάνεις emulate τα clicks. Το μόνο αρνητικό είναι λόγο σχεδιασμού των browser να μην μπορείς να κάνεις κανένα action (click ή type) εντός iframes.