Μουσική για ολες τις μέρες

Ο Διας κατά την μυθολογία γεννήθηκε στο Δικταίο Άντρο στη βόρεια πλευρά του βουνού Δίκτη της Κρήτη, έτσι έχουν αποδεχτεί να διδάσκουν όλα τα φιλολογικά τμήματα στα πανεπιστήμια του δυτικού πολιτισμού.
Υπάρχουν και αυτοί στην Κρήτη που δεν γνωρίζουν την ύπαρξη των βιβλίων και θέλουν τον Δια στο σπίτι τους :innocent:
Το γέλιο είναι όταν έρχονται οι τουρίστες να δουν που γεννήθηκε ο Διας να τους σέρνουν από νομό σε νομό και να τους λένε ότι τους κατέβει μπας και αφήσουν τα χρήματα τους εκεί.

1 «Μου αρέσει»
2 «Μου αρέσει»

Σήμερα κλείνουν 100 χρόνια από τη γέννηση του Ζορζ Μπρασένς.

και στα ελληνικά

Σχετικά άγνωστος στην Ελλάδα και λίγοι ξέρουν πως το Προσοχή στον Γορίλλα είναι δικό του

1 «Μου αρέσει»

Έρχεται νέος δίσκος Porcupine Tree μετά από 12 χρόνια :scream: :scream:

5 «Μου αρέσει»

Αν υπάρχει καλλίτερη ή παρόμοιας ποιότητας συναυλία που μπορεί να παρακολουθήσει κανείς στο youtube ή αλλού, παρακαλώ ενημερώστε με…

3 «Μου αρέσει»

Δες και αυτό νομίζω θα σου αρέσει, αν δεν το έχεις δει…

2 «Μου αρέσει»
5 «Μου αρέσει»

Που ήσουν ρε @Cheburashka , χρόνια και ζαμάνια :blush:

3 «Μου αρέσει»

Cure: All the cats are grey, διασκευή από τους Έλληνες Sound Device

1 «Μου αρέσει»

Απολαύστε, είναι από την Αργεντινή.

5 «Μου αρέσει»

Χορεύετε disco ;

1 «Μου αρέσει»

Να είναι καλά ο @the_eye από το forum.ubuntu-gr.org, δεν τα είχα πάρει πρέφα…!!!

1 «Μου αρέσει»

Επίσης εξαιρετικό ποστ ροκ από την Ελλάδα νομίζω από την Αθήνα είναι το συγκρότημα γενικά άγνωστοι βέβαια.

Το άλμπουμ κτίζεται πάρα πολύ ωραία, η συνέχεια των τραγουδιών από το ένα στο άλλο Η μετάβαση.

3 «Μου αρέσει»

Στις 6 Αυγούστου το έτος 1945 έπεσε η πρώτη ατομική βόμβα.

3 «Μου αρέσει»

@raik Δες και αυτό, μιας και μιλούσαμε για καλές συναυλίες :

1 «Μου αρέσει»

Πολύ ωραία επιλογή με μια καλή μπάντα που δεν ήξερα και ένα πολύ ενδιαφέρον μέρος για να παίξουν. Ωραίος συνδυασμός. Ωραίο βίντεο.
Ελπίζω και να μην ενοχλήθηκαν πολύ τα σκυλόψαρα (τα ψάρια που τους αρέσουν τα σκυλάδικα :grinning:)
Και μια και είμαστε σε αυτό το νήμα ας βάλω και ένα μουσικό κομμάτι

Και επίσης χρόνια πολλά,καλές γιορτές υγεία και ηρεμία

4 «Μου αρέσει»

Τον χειμώνα ετούτο άμα τον πηδήσαμε Γι’ άλλα δέκα χρόνια άιντε καθαρίσαμε

2 «Μου αρέσει»

Δύο διανομές από άλλο πλανήτη η κάθε μια στο είδος της!!!

2 «Μου αρέσει»

Πρεμιέρα παίζει τώρα, Progressive Techno:

4 «Μου αρέσει»