Δείξε άφοβα το Desktop σου

Screenshot_20190624_223211

4 «Μου αρέσει»

@remali Γιατί έχεις 2 εικονίδια ήχου;

1 «Μου αρέσει»

γεια. Απλα με διευκολυνει οτι η μια απεικονιση εχει τις ρυθμισεις καθετες.

2 «Μου αρέσει»

Στο mate έβαλα αυτήν την εικόνα (καθαρή τώρα)

Αλλά κάποια στιγμή πατάω ένα από τα κουμπάκια δεξιά
και βλέπω αχνά στο background τηλεόραση, ή βίντεο από το youtube, ή βίντεο από το δίσκο μου. Όλα με το xwinwrap και τον mpv. Θέλω να ψάξω κι άλλα κανάλια τηλεόρασης και σκέφτομαι να βάλω τα σκριπτάκια σε ένα συρτάρι (γραφικό συστατικό του panel) και να επιλέγω από κει ή να φτιάξω κάποιο widget στην Επ. εργασίας, για να μην είναι πολλα εικονίδια σκόρπια.

Το θέμα δε, είναι η πρώτη φορά που με ξεκουράζει. Μια ζωή έβαζα την Άρτα και τα Γιάννενα νομίζοντας οτι θα μου διατηρεί το ενδιαφέρον. Τώρα όμως χρωματάκια…!

6 «Μου αρέσει»

Είμαι λίγο κλασσικός τύπος.

Ενδιαφέρουσα παρατήρηση για το Dual monitor πάντως, αν δείτε κάτω δεξιά αχνοφαίενται το ανοιχτό παράθυρο δηλαδή ο χώρος εκείνος είναι ενεργός εκτός του πλαισίου της οθόνης. Αντιθέτως στα Windows ο χώρος εκείνος θα ήταν όλος μάυρος.

5 «Μου αρέσει»

Εlementary ΟS απλό και λιτό όπως μου αρέσει να είναι το κεντρικό desktop . Φυσικα στις αλλες οθόνες παιζουν virtual machine. συνηθως windows και μια ακόμη διανομή linux για δοκιμές

12 «Μου αρέσει»

2 τερματικά

Το πρώτο είναι το allacritty το δεύτερο το terminology.

Μαζί με zsh, nerd patched fonts, custom agnoster powerline, custom neofetch και lsd.

WIP

2 «Μου αρέσει»

Το μενού τι χρώματα 'έχει;

Θέλω να βάλω αυτό

Mint 19.2 Cinnamon το κύριο, Deepin 15.11 το δευτερεύον.



Καλώς σας βρήκα!

10 «Μου αρέσει»

Καλώς ήρθες @haga στην παρέα μας :blush:

1 «Μου αρέσει»

Ένα απλό και λιτό DWM στο λάπτοπ για μένα.

6 «Μου αρέσει»

Καλώς ήλθες @Turtle στην παρέα μας.

1 «Μου αρέσει»

5 «Μου αρέσει»

Καλώς ήρθες @foufoutos στην παρέα μας.

1 «Μου αρέσει»

7 «Μου αρέσει»

Καλωσόρισες στο φόρουμ @tzalx

2 «Μου αρέσει»

Τόσο καιρό με την 19.2 και δεν έχω ανεβάσει το desktop μου…ορίστε λοιπόν “tokyo linux user edition” :wink:

14 «Μου αρέσει»

καταρχήν… πραγματικά ωραία φωτογραφία!! :wink:

1 «Μου αρέσει»

καταρχάς, είναι το σωστό!

1 «Μου αρέσει»