Δείξε άφοβα το Desktop σου

Aφου εβαλα και εγω Arch, τα ειδα ολα σε αυτην την ζωη, JG :crazy_face: χαχαχα


Wallpapers: https://imgur.com/a/Xny9dCG

16 «Μου αρέσει»

Πολύ ωραίο wallpaper !!!

2 «Μου αρέσει»

Arcolinux με deepin… η μοναδική mainstream διανομή με deepin desktop βασισμένη σε arch. Πολύ καλή εκτέλεση και ας έχει systemd.

15 «Μου αρέσει»

Είναι αρκετά όμορφο είναι η αλήθεια το νέο deepin desktop

1 «Μου αρέσει»

10 «Μου αρέσει»

Τον τελευταίο καιρό μου κίνησε την περιέργεια το Void Linux. Καλησπέρα friends!

15 «Μου αρέσει»

Artix runit xfce… όπου και να πάω στο XFCE γυρνάω…

edit: mint-y themes, mint-y icons από το aur
το “dock” είναι απλά το panel του xfce διαμορφωμένο ώστε να μοιάζει με dock
το layout στα παράθυρα (_ ϰ Χ) είναι το wallis από τη δεξαμενή του xfce

9 «Μου αρέσει»


Το desktop στον σχετικά καινούριο υπολογιστή, dual boot με win10 αλλά σε ξεχωριστό δίσκο. Τυπική εγκατάσταση λόγω έλλειψης χρόνου, πειράχτηκε μόνο το προεγκατεστημένο launcher (dock) ώστε να είναι πιο … Gnome και το set εικονιδίων λίγο πιο minimal…

7 «Μου αρέσει»

σαν το xfce δεν εχει !!

3 «Μου αρέσει»

Και τη Χαλκιδική :stuck_out_tongue_winking_eye::stuck_out_tongue_winking_eye::stuck_out_tongue_winking_eye::stuck_out_tongue_winking_eye:

4 «Μου αρέσει»

MX…

11 «Μου αρέσει»

Παρακαλώ λέτε και δυο λογάκια. Μην ανεβάζετε μόνο μια εικόνα.

Ενδεικτικά: Τι διανομή έχετε, με ποιο γραφικό περιβάλλον, τι αλλαγές έχετε κάνει, το θέμα των εικονιδίων αν το αλλάξατε, πρόσθετα, συνδέσμους, και ότι άλλο κρίνετε χρήσιμο.

6 «Μου αρέσει»

Διανομή: Artix Linux (Runit)
Theme: Artix-Theme
Icon-Pack: Papirus
Dock: Plank

Wallpaper by @Constantine!

Για το Global menu στο panel χρησιμοποιώ το Vala-Appmenu-xfce.

9 «Μου αρέσει»

7 «Μου αρέσει»

θα πω δύο λογάκια μάλλον κάνοντας… κατάχρηση :P οπότε μπορεί να διαγραφεί χωρίς πρόβλημα ;)

εδώ, σαφώς περιμένετε εικόνα desktop αλλά πάνε χρόνια που υπήρχε κάποια. όλα μου τα setups είναι πάντα μαύρα κι άραχνα χωρίς background κ μ’ ελάχιστα εικονίδια …όταν ανοίγουν. ενώ όλα γεμίζουν τίγκα παραθύρι όταν δουλεύω (πιο πολλά ίσως πεθαίνεις). οπότε δεν έχω να δείξω κάτι καλαίσθητο, ίσως μόνο μια real-photo του τριπλού γραφείου που πάνω του υπάρχουν (καρα-ταχτοποιημένα, έχΟμε κ μια σχεδόν… πάθηση) πολλά μηχανήματα (κ μία -εκ των αρκετών- Amiga), κάποια ξεκοιλιασμένα για δοκιμές hw κ διανομές (μη φανταστείς, με 4 πειραματίζομαι ακόμα, στον ελευθ χρόνο, πρόοδος χελώνας).

την “εικόνα” που θα ήθελα να σας δείξω είναι αυτή του μυαλού μου που με πιάνω να φχαριστιέμαι περίεργα πολύ τον πειραματισμό, θυμούμενος την πληκτρολόγηση basic1.1 από το 6128-manual, μια εποχή που η πλακέτα μύριζε… πλακετίλα. τους τελευταίους μήνες το linux που θύμισε μια παλιά απόλαυση που φαντάζομαι ότι θα μεγαλώνει όσο μαθαίνω κι ειδικά όταν κάνω τα μπλιμπλίκια μου να δουλέψουν. πόσο μάλλον όταν καταφέρω να στηρίξω κ flow πάνω τους.

έως τότε ευχαριστώ (κι εσάς κ το linux) που μπόρεσα κι έχω πλέον μια τόσο ωραία νέα “εικόνα” στην κεφάλα μου ;)

16 «Μου αρέσει»

9 «Μου αρέσει»

Solus 4.1 Mate
Θεμα -Juno
Εικονιδια-Papirus Dark

9 «Μου αρέσει»

4 «Μου αρέσει»

Δώσε και καμιά πληροφορία για το desktop σου. Icon pack, DE κλπ.

1 «Μου αρέσει»

διανομή KUBUNTU
plasma style KDE - story
icons candy-icons
wallpapers **tricolor

3 «Μου αρέσει»