Τι μουσική ακούν οι λινουξάδες;

Post rock, alternative… τέτοια

2 «Μου αρέσει»

Ελληνικη Punk:

Panx Romana
Bootstroke
Kill the Cat
Αντιδραση
Βανδαλουπ
Γενια του Χαους
Αθιγγανοι του Συμπαντος
Αμοκ
Ομιχλη
Μεθυσμενα Ξωτικα
Νεκροι Μπκγννηδες
Χασμα
Κοινωνικη Αποσυνθεση

κτλπ κτλπ

7 «Μου αρέσει»

Οι πολιτικες διαθεσεις του καθενος δε παιζουν ρολο στη μουσικη του. Ο Γαιτανος μπορει να ειναι αμορφωτος και ανιστορητος μισανθρωπος αλλα τον αγνοεις και απολαμβανεις τη μουσικη του.

Το προβλημα θα ερθει οταν ο Γαιτανος προσπαθησει να προπαγανδισει τις απαισιες ιδεες του μεσω της μουσικης του. Τοτε πατας το “stop” και αλλαζεις τροπαριο.

1 «Μου αρέσει»

Εδώ θα μου επιτρέψεις να διαχωρίσω δύο κατηγορίες ανθρώπων.
Υπάρχουν αυτοί που μπορούν να ξεχωρίσουν το έργο από τον καλλιτέχνη, και να τα κρίνουν ως δύο διαφορετικά πράγματα.
Και υπάρχουν και αυτοί που θεωρούν το έργο και τον καλλιτέχνη ταυτόσημα.
Να αναφέρω ότι δεν γνωρίζω και πολλά για τον Γαϊτάνο και τη μουσική του. Απλά θεωρώ ότι αυτή η ανάλυση εφαρμόζει σε όλες τις τέχνες.

2 «Μου αρέσει»

Το εργο πηγαζει απο τον καλλιτεχνη, ειναι κομματι του. Ωστοσο ο καλλιτεχνης ειναι ανθρωπος και οι ανθρωποι κανουν λαθη. Κυριως στα πολιτικα (βλ. Μικη Θ).

εχω ακριβως την ιδια αποψη (και για αυτο ακουω death in june που και που, εκτος απο γαϊτάνο :grinning:)
καλο ομως να ξερεις και τις πολιτικες αποψεις των μουσικων ουτως ή αλλως. Μπορει να σου αρεσει κιολας, αν συμφωνεις, να προπαγανδιζουν τις πολιτικες αποψεις τους καποιοι

1 «Μου αρέσει»

Και εγω θα ακουσω Μικη και ας ειμαι αποκλειστικα της αναρχικης πανκ σκηνης και ας ειναι ο Μικης η μεγαλυτερη κωλοτουμπα και οπορτουνα του πλανητη :stuck_out_tongue:.

Και φυσικα αν η “προπαγανδα” ειναι καλη βασει των δικων μου αποψεων θα την ακουσω. Πχ Δημητριαδη και Μποφιλιου δε θα ακουσω ποτε απολιτικ γιατι θα χρειαστω αφαιρεση ακουστικων πορων, αλλα στο Ηρωες ανατριχιαζω :stuck_out_tongue:.

1 «Μου αρέσει»

Αυτή κι αν είναι αγάπη…
:smile: :smile: :smile:

3 «Μου αρέσει»
4 «Μου αρέσει»

Συμφωνά με τα σιδηροδρομικά νέα Ανακοπή υπέστη η σύζυγος του σιδηροδρομικού Άθω Δημουλά, Κική.


4 «Μου αρέσει»

Πρόσθεσε και Καταχνιά!!!

2 «Μου αρέσει»

Και κάτι classic…

5 «Μου αρέσει»

My bullshit story…

2 «Μου αρέσει»
2 «Μου αρέσει»

Κάνω κατάχρηση του thread, το ξέρω αλλά…

4 «Μου αρέσει»

καλησπέρα

1 «Μου αρέσει»
4 «Μου αρέσει»

την ανάγκη φιλοτιμία ποιούμενος…

4 «Μου αρέσει»
2 «Μου αρέσει»
3 «Μου αρέσει»