Θεμα με το ubuntudde bug

καλημερα εχω θεμα με το ubuntudde εκανα χθες την εγκατασταση 20,04 lts πρωτον δεν μου βγαζει τη διαταξη απο ελληνικα σε αγγλικα στην μπαρα εργασιας, δευτερον εκει που σερφαρω τρωει κολληματα και μου βγαζει συνεχως οτι το ubuntu ειχε εσωτερικο προβλημα και βγαινει απο την εργασια μου και σβηνει η οθονη και μου βγαζει παραθυρο αποσυνδεσεις και αναγκαστικα πρεπει να βαλω τον κωδικο να συνδεθω βλεπω εχει πολλα bug γνωριζει κανεις πως μπορω να επαναφερω τη γραμμη εργασιων στην αρχικη μορφη δεν βλεπω καν τι διαταξη εχω us-el

Γιατι ρε Αντρεα βιαστηκες να το βαλεις,ακομα ειναι νωρις για να το εχεις σαν κεντρικο os.Βαλτο σε κανα virtual box και περιμενε να δουμε πως θα παει και μολις βγει σταθερη εκδοση το ξαναδοκιμαζεις

1 «Μου αρέσει»

Είχα γράψει κάποια πραγματάκια εδώ.
Όπως πολύ σωστά είπε και ο φίλος @Kostagiannis_Panagio είναι νωρίς ακόμα να το έχεις ως βασικό OS.

Δεν αντιμετωπίζουν όλοι τέτοια προβλήματα. Εντάξει μπορεί η 1η έκδοση να μην ότι σταθερότερο υπάρχει, αλλά τέτοια κολλήματα ή πρόβλημα με τη ένδειξη γλώσσας δεν έχω - ούτε εσωτερικό πρόβλημα, ούτε οθόνη να σβήνει. ούτε παράθυρα αποσύνδεσης. Το χρησιμοποιώ σαν βασικό λειτουργικό από την έκδοσή του και μάλλον πάει μια χαρά. Κάτι άλλο φταίει …