Snowflake: επέκταση Firefox για Tor relay

Τον Μάιο που πέρασε συζητούσαμε για Tor στον Firefox και πλέον είναι γεγονός.

SNOWFLAKE

Το Snowflake είναι ένα σύστημα για να νικήσει τη λογοκρισία στο διαδίκτυο. Οι λογοκριμένοι άνθρωποι μπορούν να χρησιμοποιήσουν το Snowflake για να έχουν πρόσβαση στο διαδίκτυο. Η σύνδεσή τους περνάει μέσα από τα proxies του Snowflake, τα οποία τρέχουν από εθελοντές. Για περισσότερες πληροφορίες σχετικά με το πώς λειτουργεί το Snowflake, δείτε το wiki τεκμηρίωσης.

Περιηγητής

Εάν η πρόσβασή σας στο διαδίκτυο έχει υποστεί λογοκρισία, θα πρέπει να κάνετε λήψη του Περιηγητή Tor.

Επέκταση

Αν η πρόσβασή σας στο διαδίκτυο δεν έχει υποστεί λογοκρισία, θα πρέπει να εξετάσετε την εγκατάσταση της επέκτασης Snowflake για να βοηθήσετε τους χρήστες που βρίσκονται σε υπό λογοκρισία δίκτυα. Δεν χρειάζεται να ανησυχείτε για τους ιστοτόπους στους οποίους οι χρήστες έχουν πρόσβαση μέσω του proxy σας. Η ορατή διεύθυνση IP περιήγησης θα αντιστοιχεί στον κόμβο εξόδου του Tor τους, όχι στη δική σας.

:firefox: Εγκατάσταση σε Firefox
Δεν έχουμε emoji για Chrome Εγκατάσταση σε Chrome

ΑΝΑΦΟΡΑ ΣΦΑΛΜΑΤΩΝ

Αν αντιμετωπίζετε προβλήματα με το Snowflake ως client ή proxy, παρακαλώ σκεφτείτε την υποβολή μιας αναφοράς σφάλματος. Για να το κάνετε αυτό, θα πρέπει,

  1. Είτε να δημιουργήσετε έναν λογαριασμό ή να συνδεθείτε χρησιμοποιώντας τον κοινόχρηστο λογαριασμό cypherpunks με κωδικό πρόσβασης writecode .
  2. Να καταθέσετε ένα αίτημα υποστήριξης χρησιμοποιώντας τον ανιχνευτή σφαλμάτων μας.

Δοκιμάστε να είστε όσο το δυνατόν πιο περιγραφικοί με το αίτημά σας και, αν είναι δυνατόν, να συμπεριλάβετε μηνύματα καταγραφής που θα μας βοηθήσουν να αναπαράγουμε το σφάλμα. Εξετάστε το ενδεχόμενο να προσθέσετε λέξεις-κλειδιά snowflake-webextension ή snowflake-client για να μας πείτε ποιο τμήμα του συστήματος Snowflake αντιμετωπίζει προβλήματα.

ΕΝΣΩΜΑΤΩΣΗ

Πλέον μπορείτε να ενσωματώσετε το έμβλημα του Snowflake σε οποιαδήποτε ιστοσελίδα:
<iframe src="https://snowflake.torproject.org/embed.html" width="320px" height="200px" frameborder="0" scrolling="no"></iframe>

Και θα μοιάζει σαν κι αυτό:
image
https://snowflake.torproject.org/embed.html

3 «Μου αρέσει»

Ενδιαφέρουσα κίνηση από Mozilla

1 «Μου αρέσει»
2 «Μου αρέσει»