rtl8821ce χανεται η συνδεση

@Soulrain
Εχεις θεματάκι. Κοίτα να το λύσεις.

Σε ευχαριστώ που συμβάλλεις με τόσο σοβαρά επιχειρήματα στην ενημέρωση των χρηστών και στον υγιή διάλογο εν γένει. Αν η απόπειρα διόρθωσης ανακριβειών και λανθασμένων πεποιθήσεων είναι “θεματάκι”, τότε ναι, έχω “θεματάρα”.

2 «Μου αρέσει»

Like από μένα πήρες πάντως.

1 «Μου αρέσει»

Ειρήνη υμίν κύριοι, δεν έχετε τίποτα να χωρίσετε.

Αν με απασχολούσαν τα likes θα είχα FB (και «ψαγμένο άνθρωπο» με έχεις αποκαλέσει σε άλλο νήμα, άρα είναι σχέση αγάπης-μίσους;).

Αυτό που προσπαθώ να γίνει κατανοητό είναι ότι μερικές φορές μεταφέρουμε ελλιπείς γνώσεις χωρίς να το καταλαβαίνουμε και παρά τις καλές μας προθέσεις.

Ένα μικρό παράδειγμα με κάτι άλλο που έγραψες παραπάνω:

O τρέχων πυρήνας LTS στο Arch λοιπόν είναι στην έκδοση 5.10.χχ. Όταν αποφασίστηκε ότι αυτή η έκδοση θα γίνει LTS, ο κύριος maintainer Greg Kroah-Hartman είχε δηλώσει ότι θα έχει υποστήριξη για 2 χρόνια. Αυτό προκάλεσε ερωτήσεις, αντιδράσεις κλπ., με αποτέλεσμα να δημοσιεύσει ένα κείμενο όπου εξηγούσε ότι ο ίδιος μπορεί να προσφέρει υποστήριξη μέχρι εκεί και τι χρειαζόταν να κάνουν όσοι ενδιαφέρονται για την επέκτασή της (ναι, και οι εταιρείες, η Γούγλη με το Android και πολλοί άλλοι).

Εφόσον εισακούστηκε και οι ενδιαφερόμενες εταιρείες και λοιποί προγραμματιστές παρείχαν τις συνεισφορές τους, η υποστήριξη της σειράς 5.10.χχ επεκτάθηκε μέχρι το 2026.

Γενικότερα, οι πυρήνες LTS υπάρχουν κατά κύριο λόγο γιατί εξυπηρετούν εταιρείες, οργανισμούς και άλλες μορφές χρήσης. Δεν απευθύνονται ιδιαίτερα στον desktop χρήστη, άλλο αν ενδεχομένως έχουν και τέτοια χρησιμότητα. Όσο για το upstream, οποιοσδήποτε συνεισφέρει άμεσα κώδικα στο κύριο αποθετήριο ενός έργου (δηλαδή και εταιρείες, ξανά) είναι upstream. Άρα το «immediate release from upstream» δε σημαίνει αυτό που ίσως νομίζεις ότι σημαίνει.

Όλα αυτά δεν τα γράφω γιατί είμαι μάγκας, γιατί διεκδικώ δάφνες παντογνώστη ή για να σε μειώσω. Είδα απλά κάποιες λανθασμένες αναφορές και τις επεσήμανα με έγκυρες αναφορές και τις αντίστοιχες πηγές. Αυτό είναι όλο. Γνωρίζω εκ των έσω ότι ο διαδικτυακός διάλογος είναι ένα απέραντο κω@#$%νείο αλλά δεν είμαστε όλοι έτσι. Κάποιοι προσπαθούμε (ακόμα) να συζητήσουμε σοβαρά και να ανταλλάξουμε γνώσεις.

2 «Μου αρέσει»

Οντως έχεις θεματάρα. Και μάλιστα χωρίς εισαγωγικά. Χαλάρωσε και go get a life.

Η επόμενη θα είναι βαριά κουβέντα. Ενημερώθηκες.

Συνιστώ την ανάγνωση ξανά του: Συχνές ερωτήσεις - LINUXUSER

Μεταφέρω

Μείνετε σύμφωνος, ακόμη και όταν διαφωνείτε

Μπορεί να θέλετε να απαντήσετε σε κάτι διαφωνώντας με αυτό. Είναι εντάξει. Από τις διάφορες γνώμες και απόψεις καταλήγουμε σε ακόμα καλύτερες γνώμες και απόψεις Αλλά θυμηθείτε να επικρίνετε ιδέες, όχι ανθρώπους. Παρακαλούμε, αποφύγετε:

Αντί για αυτό πες λογικές αντιρρήσεις και αντεπιχειρήματα για να βελτιλωσεις την συζήτηση.

Το να δώσεις μια απάντηση και να σε διορθώσουν είναι ότι καλύτερο μπορεί να σου συμβεί! . Σκέψου το λίγο. Ρωτάει κάτι ο Θανάσης, απαντάς να τον βοηθήσεις και στην συνέχεια η Δήμητρα σε βγάζει λάθος και δίνει μια καλύτερη απάντηση :anguished::orangutan::bangbang:. Πριν τα πάρεις σκέψου πως εσύ είσαι ο κερδισμένος και η Δήμητρα η χαμένη. Ο Θανάσης έμαθε κάτι που δεν ήξερε και πήρε την βοήθεια του, εσύ όμως πήρες κάτι περισσότερο, και έμαθες κάτι που δεν ήξερες και πλέον ξέρεις πολλούς τροπους για να διαλέξεις. Η Δήμητρα δεν έμαθε κάτι καινούργιο και δεν κέρδισε τίποτα σε γνώσεις. Αλλά δεν είναι η ριγμένη της ιστορίας. Κέρδισε την ικανοποίηση πως βοήθησε την κοινότητα και ένοιωσε όμορφα. Συμπέρασμα: Όλοι κέρδισαν από κάτι

Ας κρατήσουμε όλοι παρακαλώ το καλό κλίμα που έχουμε όλοι μας κερδίσει εδώ μέσα.

1 «Μου αρέσει»

@billniakas & @Asfodelus

Καλησπέρα κύριοι.
Με σεβασμό στην φιλοξενία σας αλλά και στα πρόσωπά σας, επιτρέψτε μου.

Με εκπλήσει η διττή παρέμβαση admins.
Σε τι οφείλω την τιμή; :smiley: :smiley: :smiley:
Κοπιάστε, καθείστε. Φοντανάκι θα πάρετε; Εδώ ζούμε στιγμές πάθους.
Συγχωρέστε την εμφάνισή μου, με την πανοπλία και το κοντάρι. Είμαι με τα ρούχα της δουλειάς.
Με την ευκαρία να σας παρουσιάσω τους μονομάχους.

Από τη μία ένα πουλέν χωρίς ιχνοστοιχεία χιούμορ που “ταμπελώνει” συστηματικά ανεξαρτήτως συμμετέχοντος, χαρακτηρίζει με ευκολία γλυστρίδας, αποκόπτει φράσεις, γράφει ασύνδετες έννοιες, ενίοτε δίνει λάθος κατευθύνσεις.

Από την άλλη, ένα τύπο χαβαλετζή και αυτοσαρκαζόμενο (that’s me baby) που αρέσκεται στο πείραγμα και τις τρικλοποδιές πληκτρολογίου γιατί γουστάρει το γλέντι. Μπήχτης από πεποίθηση, κακός δεν θα έλεγα ότι είναι αλλά ώρες ώρες τα παίρνει στο κρανίο. And that’s when shit happens.

Και να αίφνης ο μεν με ρήσεις από τας Γραφάς ο δε με γραφάς του savoir vivre. (that’s you gents).

Ηρθατε να παρακολουθήσετε; Βρε μπας και είστε τίποτα στοιχηματατζήδες ξερωγώ;
Μήπως να αναβάλετε τη μονομαχία;
:heart: :heart: :heart:

Φαστ φόργουαρντ.
Είναι το σπίτι σας, είσαστε οικοδεσπότες. Και ευχαριστώ για τη φιλοξενία. Συνεπώς,
Εγκαταλείπω τον αγώνα, αποσύρομαι στη φάτνη μου και θα κρατήσω την αναπνοή μου 10 ημέρες. Κατά τη διάρκεια της απομόνωσης και για πλήρη εξαγνισμό, θα εγκαταστήσω 5.12 και ας κρεμάσει η Nvidia.

Αυτό το νήμα έκλεισε αυτόματα 2 ημέρες μετά την τελευταία απάντηση. Δεν επιτρέπονται πλέον νέες απαντήσεις.