Πώς βρήκα το linux-user.gr

Χα! την πάτησες από το clickbait και τώρα εσύ θα πρέπει να μας πεις πως βρήκες αυτό το ωραίο και εκπληκτικό web site που καταπολεμά τα μπιμπίκια και την ακμή και σε κάνει Linus Torvalds.

Το βρήκα από
  • Τυχαία ψάχνωντας κάτι στο google/ddg
  • Από το facebook
  • Από το redit/twitter
  • Από άλλο ελληνικό site
  • Από το ελληνικό plannet
  • Από συζήτηση με συνάδελφο/φίλο
  • Από το Telegram
  • Όποιος ψάχνει βρίσκει

0 ψηφοφόροι

Οι απαντήσεις σας είναι απαραίτητες για να σας εξυπηρετήσουμε καλύτερα, δηλαδή να σας δείξουμε περισσότερες και ποιο προσαρμοσμένες στο προφίλ σας διαφημίσεις :slight_smile: Πείτε μας επίσης τι σας άρεσε (να χαρούμε) και τι δεν σας ξίνισε στην πρώτη σας επαφή (να σας γρ…, όχι πέραν απο την πλάκα πείτε μας ενδιαφέρει ακόμα ποιο πολύ).

6 «Μου αρέσει»

Διαβασα για αυτο στο cerebrux.net

6 «Μου αρέσει»

Και εγώ στο cerebrux, αν θυμάμαι καλά σε άρθρο του @billniakas

2 «Μου αρέσει»

Από το https://forum.ubuntu-gr.org

2 «Μου αρέσει»

δεν θυμάμαι, εξού και το “όποιος ψάχνει…”, αλλά το πιθανότερο το εντόπισα στο fb. τώρα, θα μπω καθημερινά και πλέον μάλλον το έχω διαβάσει (όχι και καταλάβει) όλο! μου αρέσει που δεν είναι χαοτικό με πχ 10νέα θέματα κάθε μέρα αλλά καταλαβαίνω πως αυτό συμβαίνει επειδή εκεί έξω υπάρχει πια η πληροφορία κι έτσι εδώ μένει ίσως η παρέα κι η πιο ψαγμένη (και στα ελληνικά) γνώση (άλλες εποχές δλδ, δεν θα το απέφευγε).

σ’ άλλη κατάσταση υποχρεώσεων θα είχα ήδη προσφερθεί να συμμετέχω πιο ενεργά κι ευχαριστώ πάρα πολύ όσους αναλώνουν την ενέργειά τους να το τρέχουν (νιώθω υποχρεωμένος!).

αν θα ζητούσα κάτι, θα ήταν η πιο προσωπική επαφή (ξέρω /καταλαβαίνω /μην εξηγήσετε). απλά, νομίζω είμαστε (οι περισσότεροι?) στην ηλικία που δεν ενδιαφέρουν οι περσόνες με τα “ψευδώνυμα”. οπότε (εμένα) θα μου άρεΖε να έσπαγε το πληροφοριακό και να κατέληγε πιο παρεϊστικο. μπατδατςτζαστμι

4 «Μου αρέσει»

Ουτε που θυμαμαι αλλα πιθανον απο το cerebrux.Οπως και να εχει χαιρομαι που σας βρηκα

2 «Μου αρέσει»

Προσωπικά δε θυμάμαι πως ακριβώς βρήκα το Linux User. Πιθανότατα μέσα από κάποιο άρθρο στο Cerebrux. Αυτό που θυμάμαι καθαρά είναι ότι είχα κάνει εγγραφή στον πρώτο μήνα που ανακοινώθηκε το forum. Ίσως να το είχα δει σε κάποιο άλλο forum καθώς είχα δει post και αλλού για το Linux User.

2 «Μου αρέσει»

Απο διαφημισεις!

Πατησα κατα λαθος σε μια.και μετα γεμισαν ολα με το retargeting. Κινητα , υπολογιστες τηλεορασεις… Και αν δεν γραφομουν δεν θα σταματαγε!!

-απο google… search!

4 «Μου αρέσει»

Διαβάζοντας άρθρα στο cerebrux.net έπεσα σε άρθρο για τα Ελληνικά κανάλια για linux στο telegram (τα οποία από τότε τα διαβάζω -σιωπηλά- καθημερινά) και από εκεί είδα για την δημιουργία του site και το οποίο το ακολουθώ από την 1η μέρα, αν και γράφτηκα αρκετά αργότερα.
Συγχαρητήρια για την όλη προσπάθεια και για το επίπεδο που κρατάει το site.

2 «Μου αρέσει»

Ψάχνοντας λύση σε ένα κόλλημα που είχε προκύψει σε μία φοιτητική εργασία, σας συμβουλεύτηκα. Έκτοτε καθημερινά διαβάζω και πιο σπάνια γράφω και εγώ κάτι! Αναπάντεχα με ένα μέλος διαπίστωσα ότι βρισκόμασταν και σε κοινό (χωρικό) μέρος και έτσι γίναμε και φίλοι! Συγχαρητήρια στους εμπνευστές και στους υποστηρικτές παντός τύπου του forum!

5 «Μου αρέσει»

Ήταν ο σκληρός Απρίλης του 19 Με είχε πιάσει μεγάλη καταναλωτική μανία χωρίς όμως να ξέρω τι θέλω να αγοράσω.
Έτσι ψάχνοντας σε διάφορα site μήπως βρω καμιά ιδέα, έπεσα πάνω στη διαφημιστική καμπάνια του Talos. Δεν θυμάμαι σε ποιο site ήταν, αλλα μου υποσχόταν να μου δείξει περισσότερες και πιο προσαρμοσμένες στο προφίλ μου διαφημίσεις. Έτσι λοιπόν ανακάλυψα αυτό το εκπληκτικό web site.

Υγ.Τώρα δεν ανησυχώ για τίποτα, το linuxuser σκέφτεται πριν από μένα για μένα

3 «Μου αρέσει»

Δεν θυμάμαι. Κατά πάσα πιθανότητα από το παλιό osarena που παρακολουθούσα τότε συχνά. Εκείνο άλλαξε και ψάχνοντας βρήκα την φιλόξενη παρέα σας.

1 «Μου αρέσει»

Γεια σας. Στο Cerebrux ειχα διαβασει, αν θυμαμαι καλα, κατι σχετικο.

2 «Μου αρέσει»

Από το Google, δεν έτυχε να το δω στο cerebooks.

1 «Μου αρέσει»

Αν και πάτησα “όποιος ψάχνει βρίσκει” γιατί αυτό κάνω συνήθως, τώρα που το σκέφτομαι νομίζω πως και εγώ από το osarena ήρθα εδώ.

1 «Μου αρέσει»

Και μιας και είναι γενέθλια και έχουμε πολύ καινούργιο κόσμο, για πείτε …

4 «Μου αρέσει»

Ηταν πρωτο ετος που ειχα κανει καταλαθος εγκατασταση του Linux στον υπολογιστη μου(ναι, τα εχασα ολα. Ναι εκλαψα. Ναι απο το 2019 μεχρι σημερα δεν εχω ξαναχρησιμοποιησει windows). Και πανω στη τρομαρα μου, αφου βρηκα που ειναι ο browser, εψαξα “how to use linux/basics of linux usage/linux fresh start” και μετα απο ενα διωρο που προσπαθουσα να καλμαρω και να μαθω, εψαξα και το εξης “linux greece” και βρηκα αυτο το φορουμ.

5 «Μου αρέσει»

Ήμουν 3ο έτος ΗΜ&ΜΥ και είχαμε μάθημα Τεχνολογίας Λογισμικού. Ο καθηγητής με έβαλε στον ρόλο του Software Architect.(τρομάρα μου!!!) Ψάχνοντας από εδώ και από εκεί έπεσα στο forum. Ρώτησα κάτι απορίες για MySQL που είχα και πήρα βοήθεια.

Κατά τύχη(;) μου έστειλε κάποιο μέλος από εδώ να συζητήσουμε κάτι και βγήκε να είμαστε και οι 2 στην ίδια πόλη! Βρεθήκαμε μία φορά για καφέ και έκτοτε έχουμε γίνει φίλοι. Πίνουμε λινουξοκαφέδες, γράφουμε και λίγο κώδικα για να λέμε ότι κάτι κάνουμε και περνάμε καλά!

Από την ώρα που γράφτηκα στο forum οι επισκέψεις μου είναι καθημερινές και χαίρομαι που τόσοι και τόσοι μοιράζονται γνώσεις και εμπειρίες απλόχερα με όλους.

Άντε να κάνει ξαστεριά ΠΑΣΟΚικών διαστάσεων @billniakas να συνατντηθούμε ποτέ!

4 «Μου αρέσει»