Πρόβλημα αναπαραγωγής ήχου Linux Mint 20.2 Cinnamon

Καλησπέρα σε όλους! Μόλις εγκατέστησα την έκδοση Linux Mint 20.2 Cinnamon στον υπολογιστή μου. Όλα λειτουργούν εκτός από τον ήχο. Δεν μπορώ να ακούσω ομιλίες στο youtube είτε με cromium είτε με firefox. Η μουσική ακούγεται κανονικά.system
Ευχαριστώ για το ενδιαφέρον σας!

@stergios Καλοσωρισες στην παρεα μας.

Μπορεις να δοκιμασεις καποια αλλη ιστοσελιδα πχ το https://vimeo.com ή το TED Talks

Ο λογος γιατι προτεινω διαφορετικες ιστοσελιδες ειναι για να δω αν ειναι θεμα του browser ή αν ειναι θεμα καποιου codec που μπορει να λοιπει απο το συστημα σου.

Παραλληλα ανοιξε το Sound preferences και δες εαν στο tab των εφαρμογων το slider του Firefox ή/και του Chromium ειναι τερμα χαμηλομενα. Αν ειναι ανεβασε τα και δες αν ακουγεται ηχος απο τον browser οται παιζει Video.

Αν δεν διορθωθει το προβλημα με αυτες τις προτασεις δειξε μας με screenshots τα tabs του Sound Preferences για να δουμε τις ριθμησεις σου και να δουμε αν υπαρχει κατι αλλο να προτεινουμε.

2 «Μου αρέσει»

Ευχαριστώ πολύ για τη βοήθεια!

@stergios Να σαι καλα και καλη εξερευνηση στο καινουργιο σου λειτουργικο συστημα. Οτι αλλο θες να ρωτησεις και εγω και τα παιδια εδω ειμαστε προθυμοι να βοηθησουμε οπου μπορουμε :slight_smile:

1 «Μου αρέσει»

Αυτό το νήμα έκλεισε αυτόματα 2 ημέρες μετά την τελευταία απάντηση. Δεν επιτρέπονται πλέον νέες απαντήσεις.