Ποιον Vps Provider προτείνετε?

Γεια σε ολους ,
Ψαχνω να βρω καποιον αξιοπιστο και οικονομικο παροχο vps…
Οποιος ειναι ευχαριστημένος με το παροχο που εχει ας μου προτείνει.

Εδώ και κάποιους μήνες χρησιμοποιώ για το τηλεφωνικό μου κέντρο (αστεριξοειδές) τον βουλτρρρρ

Πέραν του εξωτικού ονόματος, οι τιμές του είναι συμπαθέστατες και η υπηρεσία αξιοπιστότατη. Δεν είχα κάποιο πρόβλημα μέχρι τώρα. Τεχνική υποστήριξη δεν χρειάστηκα οπότε δεν μπορώ να σχολιάσω για την ποιότητά της.

Έναν άλλο πάροχο που θα δοκίμαζα με κλειστά μάτι είναι ο χέτσνερ… Οι τιμές τους είναι συμπαθέστατες επίσης. Εδώ κα ιπάρα πολλά χρόνια χρησιμοποιώ dedicated servers τους και είμαι πολύ ευχαριστημένος και από την αξιοπιστία και από την υποστήριξη.

ΥΓ: Καλωσήρτις, by the way !! :partying_face:

3 «Μου αρέσει»

Το Linux user είναι σε digital ocean. Μέχρι στιγμής είμαστε πολύ ευχαριστημένοι από την επίδοση του.

1 «Μου αρέσει»

@tsapi ο hetzner εχει οντως αρκετα χαμηλες τιμες , ισως τον δοκιμασω…
Οι dedicated είναι φαντάζομαι πολυ πιο γρηγοροι σε σχεση με τα vps…
θα ειναι ιδανικοι για db servers.

@billniakas Digital Ocean εχω τωρα , ειναι οντως αρκετα καλοι , αλλα παντα θελω να εχω ενναλακτικη , ισως είναι καλυτεροι για να κανεις scale up με το kubernetes/docker και οχι τοσο σε entry level/low budget projects. (με λες και τσιγγουνη , αλλα σε καθε επιχείρηση πρεπει να σαι με ενα calculator από πανω😂.)

Πρόσφατα δοκίμασα τον/την κονταμπο. Υπερβολικά καλές τιμές για τα χαρακτηριστικά που δίνει. Δεν εχω αντιμετωπίσει κάποιο θέμα μέχρι στιγμής.