Περί ανέμων και υδάτων

Κάθομαι και ακούω μια εκπομπή που ακούω σχεδόν καθημερινά. Και στο τέλος, τσούπ, ακούω τον παρουσιαστή της να διαβάζει μήνυμα με παράπονο ενός ακροατή να παραπονιέται περί Spotify, DRM και Linux.
Και ακούγοντας το όνομα που έδωσε, κατάλαβα ότι είναι κάποιος από εμάς εδώ… Παρεμπιπτόντως, ωραίο γούστο στα podcasts.

2 «Μου αρέσει»

Εάν είναι ενδιαφέρων το podcast δώσε περισσότερες πληροφορίες…

Βασικά είναι οι απόψεις ενός δημοσιογράφου σχετικά με θέματα επικαιρότητας, τα οποία σχολιάζει καθημερινά σε ένα podcast.

1 «Μου αρέσει»

Για δώσε όνομα να μπεί και αυτό στην λίστα.

2 «Μου αρέσει»

ασχετο, αλλα μιας που λετε για podcasts, κλπ, ξερει κανεις σας καναν ιντερνετικο σταθμο που να παιζει μουσικη γκοθ? ειχα βρει πριν χρονια εναν τσεχικο, (radiogothic . net), αλλα εχει κλεισει

αν καποιος ειναι ψαγμενος σε γκοθ και εχει βρει κατι, γιατι εγω δεν βρισκω. βρισκω μονο κατι γλυκαναλατα ΕΜΟ. ΗΙΜ, my chemical romance, και κατι τετοια

εγω θελω ΓΚΟΘ, σκοταδια, και μαυριλα. death in june, fields of nephilim, bauhaus, sisters of mercy, christian death, τετοια. και καμια συμφωνικη μεταλ (π.χ. nightwish) δεν θα με χαλαγε βεβαιως

1 «Μου αρέσει»

ασημωνε για να σε λεω…
Gothic Radio

1 «Μου αρέσει»

που κρυβοταν αυτο και δεν το ειχα δει τοσον καιρο?.. συμπαθητικοτατη λιστα… εχει μπολικο πραμα. θα τσεκαρω αυτα που λενε gothic rock, gothic, 80er, γιατι αυτα ακουω (εχει μπολικα και απο αυτα, οποτε θα εχω πολλες επιλογες)

η λιστα εχει περιπου 190 ιντερνετικους σταθμους
ενας γερμανος φιλος που ασχολειται φανατικα με το αθλημα μιλαει για μαυρη μαυριλα,
ειναι ολα μαυρα που λεει και το ασμα

1 «Μου αρέσει»

αυτο ακριβως ειναι που θελω. μαυρη μαυριλα, σκοταδια, σαπιλα

Προτείνω και αυτό το λινκ → Goth Radio Stations γιατί έχει και τις pls και m3u λίστες για να τα έχεις πχ στο shelldio

1 «Μου αρέσει»

Παίδες χρόνια πολλά και υγεία και καλή μάσα, χαρούμενες γιορτές…

5 «Μου αρέσει»

μερι κρισις αντ χαπυ νιου φεαρ πατριωτες…
Zrzut ekranu z 2022-12-24 22-07-28

8 «Μου αρέσει»

Χρόνια Πολλά ! Καλές γιορτές !

5 «Μου αρέσει»


Εικόνα 1. Α man in front of a laptop writing on the terminal, anime, digital art, 4k, high detailed, 3d rendering, atmosphérique · DALLE-2

Καλή Χρονιά.
Ευτυχισμένο το 2023!!!

7 «Μου αρέσει»

Ευχές για το νέο έτος από ένα αρχαίο ελληνικό ψηφιδωτό δάπεδο. “Υγεία, ζωή (μακροζωία), χαρά, ειρήνη, ικανοποίηση (καλή διάθεση), ελπίδα”.

13 «Μου αρέσει»

Καλή χρονιά σε όλους

5 «Μου αρέσει»

Καλή χρονιά, υγεία σε εσάς και στους οικείους σας.
Τα υπόλοιπα βρίσκονται…

5 «Μου αρέσει»

Καλή ανάσταση παίδες και καλές μάσες…

2 «Μου αρέσει»

Καλή ανάσταση και καλό Πάσχα !

2 «Μου αρέσει»

καλή ανάσταση σε όλους!!

2 «Μου αρέσει»