Μη αναγνωριση δισκων ktorrent

καλησπερα εχω ενα θεμα με το κτορρεντ δεν αναγνωριζει τους δισκους μου που εχω το υλικο τι μπορει να φταιει?εχω linux mint

Τι εννοεις δεν τους αναγνωριζει; Το συστημα τρεχει αρα οι δισκοι ειναι σε λειτουργεια. Το KTorrent τρεχει απο κανονικο user account; ή σαν root; Μπορουμε να εχουμε ενα screenshot απο το μυνημα λαθους που σου βγαζει; η απο το προβλημα που αντιμετωπιζεις για να δουμε αν υπαρχει λυση;

2 «Μου αρέσει»

πηγαινω στις ρυθμισεις για να επιλεξω δισκο οπου εχω τα αρχεια για να τα βλεπει να κανει upload δεν βρισκει κανενα μονο το δισκο που εχω το linux βρισκει

άνοιξε το στικάκι με τον συνηθισμένο file manager και δες ποια είναι η διαδρομή.
Θα είναι λογικά /media/κλπ ή /run/media/andreas/κλπ.
ακουλούθησε αυτήν την διαδρομή για την επιλογή καταλόγου. εκεί που έχει στην εικόνα /home/andreas/Λήψεις

στο transmision αναγνωριζει ολους τους δισκους μου στο qbitorrent-ktorrent τιποτα

Δοκιμασε να πας στο /media/andreas απο το Συστημα αρχειων. Σε αυτο το φακελο θα βρεις ολους τους USB δισκους και τα USB στικακια που βαζεις στο συστημα σου. Αλλα να θυμασαι οτι αν το κανεις ετσι θα πρεπει οταν ξεκινας το KTorrent να εχεις απο πριν βαλει και το στικακι που ρυθμιζεις αυτη τη στιγμη γιατι καθε φορα που θα παει να σωσει κατι σε αυτη την τοποθεσια θα παει. Και αν δεν την βρει κατα πασα πιθανοτητα θα σου πεταει μυνημα λαθους.