Manjaro KDE Plasma: Προσθήκη thermal sensor indicator της CPU στον task manager

Καλημέρα!
Πώς μπορώ να προσθέσω έναν thermal sensor indicator στον Task Manager σε Manjaro KDE Plasma για να βλέπω τη θερμοκρασία της CPU;
Έχω εγκαταστήσει lm_sensros για να βλέπω τι γίνεται μέσω του Terminal, καθώς και το xsensors το οποίο είναι επίσης πάρα πολύ βολικό.
Ευχαριστώ εκ των προτέρων.

1 «Μου αρέσει»

Νομίζω ότι αυτό που ζητάω γίνεται με Polybar.
Thanks anyway! Θα το ψάξω.

Αν / όταν βρεις πώς γίνεται, γράψε καμιά γραμμή κι εδώ, για τον επόμενο που θα ψάχνεται! :upside_down_face:

1 «Μου αρέσει»

Φυσικά και δε χρειάζεσαι το Polybar. Θα εγκαταστήσεις ένα από τα παρακάτω plasmoids[1] και απλά θα το προσθέσεις στη μπάρα.

Εναλλακτικά, μπορείς να εγκαταστήσεις με το ίδιο τρόπο το παρακάτω plasmoid και να του ορίσεις ένα script, αν προτιμάς αυτήν τη μέθοδο.


[1]. Αν δεν τα βρεις στα αποθετήρια της διανομής σου, έχεις δύο επιλογές:

  • Δεξί κλικ στη μπάρα → Προσθήκη widgets → Λήψη widgets → τα βρίσκεις στο παράθυρο που θα ανοίξει και τα εγκαθιστάς

gnw

  • Τα κατεβάζεις από τους συνδέσμους παραπάνω και Δεξί κλικ στη μπάρα → Προσθήκη widgets → Λήψη widgets → Εγκατάσταση από τοπικό αρχείο
1 «Μου αρέσει»

Φίλε @anon54176929 σε ευχαριστώ πάρα πολύ για τη λύση!
Το Thermal Monitor δεν λειτουργεί σε μένα. Έχω KDE Plasma 5.22 και απ’ όσο είδα έχουν κι άλλοι παρόμοιo θέμα.
Δούλεψε όμως το Thermal Monitor Fix.
Στην αρχή με το που το έβαλα στον Task Manager είχε παραμείνει στο OFF. Log Out/Log In ξανά ρύθμίση και δουλεύει μια χαρά!

1 «Μου αρέσει»

Αυτό το νήμα έκλεισε αυτόματα 2 ημέρες μετά την τελευταία απάντηση. Δεν επιτρέπονται πλέον νέες απαντήσεις.

Σε περίπτωση που δεν λυθεί το πρόβλημα σας με τον παραπάνω τρόπο δοκιμάστε να κάνετε απεγκατάσταση το πακέτο ksysguard restart και μετά ξανά εγκατάσταση