iSemedaki Η επέκταση gnome που δεν πρέπει να λείπει απο κανένα ελληνικό σπίτι

Επιτέλους ο υπολογιστής μας θα μυρίζει Ελλάδα, θα μυρίζει Ελληνίδα μάνα!

Με χαρά και μετά από σκληρή δουλειά 5 ολόκληρων λεπτών σας παρουσιάζω το iSemedaki. Ό κώδικας είναι δικό μου, ο κώδικάς είναι δικός μου. (not)

Κατεβάστε το από εδώ : gnome-shell-extension-isemedaki.zip (1,2 MB) , version 2 isemdaki-v2.zip (1,2 MB)

και αποσυμπιέστε τα αρχεία στον φάκελο ~/.local/share/gnome-shell/extensions/isemdaki@linuxuser.gr

Github repo

ScreenShoots

Τώρα και σε Arch (με το καλό και στο AUR)

Ποστάρετε screenshoot (με σεμεδάκι) από την διανομή σας

15 «Μου αρέσει»

v2:

3 «Μου αρέσει»

Αμάν γκρίνια γκρίνια, Κάποιοι χρήστες λένε πως θέλουν να βλέπουν το ρολόι. Στην μάνα σας το είπατε; Λες και θα σηκωθείτε από την καρέκλα όταν περάσει ή ώρα και όχι όταν μετά από ώρες σας πιάσει κόψιμο. Πλέον υπάρχει αυτόματη απόκρυψη, οπότε δεν υπάρχει καμία δικαιολογία να μην έχεις εγκατεστημένη αυτή την βασική επέκταση, απαραίτητη σε κάθε Έλληνα χρήστη

Οπότε μετά την τεράστια επιτυχία ήρθε η ώρα για την δεύτερη έκδοση: isemdaki-v2.zip (1,2 MB)

Change Log

  • Τέλος στο ενοχλητικό κενό στο πάνω μέρος
  • Αυτόματη απόκρυψη όταν πάει πάνω το βελάκι
  • Σωστό όνομα καταλόγου γιατί οι χρήστες είναι γκάου μπίου
5 «Μου αρέσει»

Χαχαχαχαχα, φοβερό!!!

6 «Μου αρέσει»

Νόμιζα ήταν edit… χαχχαχαχααχαχχα :sweat_smile: :rofl: :rofl:

Καλημέρα,
Εμείς που αγαπάμε KDE αλλά δεν ξέρουμε και πολλά πολλά πως θα γίνει να βάλουμε το isemedaki στην οθόνη μας? :innocent:
Αυτό που έχω πιάνει γρήγορα σκόνη απο το στατικό ηλεκτρισμό :worried:

1 «Μου αρέσει»

Το μαγικό σεμεδάκι. Θα είχε φάση να μπορείς να το τραβάς κι όλας.

Πολύ καλή ιδέα! Προς στιγμήν δουλεύω στο port για fvwm για τις ανάγκες μιας μοντέρνας non-systemd διανομής. Υπάρχει υπό συζήτηση η διανομή να υποστηρίζει και CDE (γιατί όχι; τρέχει ακόμα ) σε χωριστό iso οπότε κοιτάζω και αυτό και δεν πρέπει να απουσιάζει. Στην συνέχεια ελπίζω να καταφέρω να ασχοληθώ και με άλλα μνημοφάγα γραφικά περιβάλλοντα εργασίας. Eξάλου τι CDE , τι KDE ¨-)

2 «Μου αρέσει»

Όχι μόνο να το τραβάς αλλά να πέφτει και το βάζο που είναι πάνω του! :rofl:

3 «Μου αρέσει»

Καλόοοοοοο !! αχχαχααχαχ

2 «Μου αρέσει»

Απόδειξε το! Εγκατέστησε το (αν τρέχεις gnome) και ανέβασε ένα screenshoot :eye:

1 «Μου αρέσει»


Θέλουμε και φωνή Ελληνίδας μάνας όταν τραβάς το σεμενεδάκι.

8 «Μου αρέσει»

σοβαρα τωρα? δεν μπορεσα να μην σχολιασω οταν το ειδα :stuck_out_tongue_winking_eye: συμβατο με xfce ειναι?

και μια ιδεα. καν’το να ειναι συμβατο και με VR, για την απολυτη εμπειρια χρησης :stuck_out_tongue_winking_eye:

μην το τραβας ρε! θα το ξεχειλωσεις! (προϋποθετει χρηση VR για τη συγκεκριμενη λειτουργια) :rofl: