Η μουσική των λινουξάδων. Έκδοση 2023

Nαι από οτι θυμάμαι είχαν πεθάνει σε αεροπορικό δυστύχημα αυτές RIP

2 «Μου αρέσει»
2 «Μου αρέσει»
2 «Μου αρέσει»

Πενία τέχνας κατεργάζεται :-) .

10 «Μου αρέσει»

Λέω να κάνω κι εγώ ποδαρικό στο νέο thread με ένα κομμάτι που λάτρεψα με το πρώτο άκουσμα. Επίσης ήταν δυνατή εισαγωγή σε μια εκπομπή με rap κομμάτια που κάνω. :wink:

5 «Μου αρέσει»

@getimiskon θέλουμε όπως και δήποτε σύνδεσμο για την εκπομπή σου… :boom: :dizzy:
Ο γιος μου ακούει ελληνικό hip hop και έχει κολλήσει και μένα!

Α ρε καλοκαιράκι που είσαι…

4 «Μου αρέσει»

Παίζω κάθε Σάββατο γύρω στις 10:30 στη Λατέρνα του kafeneio.social, ενός τοπικού Mastodon instance με αρκετά ενεργή κοινότητα.
Συνήθως παίζω ελληνικό χιπ χοπ, αλλά και άλλα είδη ανάλογα με τη διάθεση τόσο τη δική μου, όσο και του κοινού.

7 «Μου αρέσει»

Creedence Clearwater Revival, τώρα? Respect, δεν το ήξερα το σκηνικό!

1 «Μου αρέσει»

Είμαι μια τουλάχιστον δεκαετία πίσω, την παρακολουθούσα αρκετά αυτή την σκηνή, αλλά ελάχιστα καινούρια πράγματα άκουσα τα τελευταία δέκα χρόνια.

Έχω μείνει στην εποχή που υπήρχαν ακόμα τα ΒΟΡ.ΑΣ, οι Ladose, οι Bong Da City, οι FullFace, οι Ορθολογιστές, οι Intifada, οι Ρόδες (United), οι Ψυχόδραμα και ένα σωρό άλλοι… Πρόσφατα έμαθα για τον ΔΠΘ και πάγωσα… Προσπάθησα να ακούσω σολο Λεξ αλλά δεν τα κατάφερα, μπορώ να καταλάβω όμως τους λόγους για τους οποίους ξεσκίζει

Ευκαρία να σε ακούσω, αν είμαι σπίτι και να μάθω πέντε πράγματα :slight_smile:

Και για να μείνω ontopic:

4 «Μου αρέσει»

Γενικά παίζω διάφορα, από τα 90s μέχρι και τα πιο καινούρια, αν και ακόμα ψάχνομαι γενικά με το είδος. Επειδή πάντα παίζω ζωντανά και παίρνω κομμάτια τα οποία μου στέλνουν οι ακροατές (ναι, όλα γίνονται live λίγο-πολύ :stuck_out_tongue:), τυχαίνει να ανακαλύψω κομμάτια και καλλιτέχνες που δεν είχα ακούσει προηγουμένως.

Επίσης πρέπει να ακούσω αυτό το άλμπουμ. Έχω ακούσει μερικά κομμάτια από το συγκεκριμένο, αλλά δεν έχω καθίσει να το ακούσω ολόκληρο, όπως είχα κάνει με το προηγούμενό τους.

1 «Μου αρέσει»

Απο τα λίγα άλμπουμ που άκουσα τα τελευταία χρόνια.

Είναι αρκετά καλός ο δίσκος, πιο ώριμος απο τον προηγούμενο και η Μαρίνα είναι ΟΑΣΗ μουσικά για το συγκεκριμένο είδος που ειδικά τώρα με κάτι τραπ και ντριλ ευδοκιμούν παραγωγές στο πόδι. Πολύ προσεγμένο ο,τι έχει κάνει στους τελευταίους δίσκους τους.

2 «Μου αρέσει»
1 «Μου αρέσει»