Gnome Extension Manager 0.2.1 Χωρίς Browser

Τελευταία διάβασα στο omg! ubuntu για έναν νέο Gnome extensions manager για διαχείριση / εγκατάσταση / αναζήτηση κλπ των γνωστών Gnome extensions ΧΩΡΙΣ ΤΗΝ ΧΡΗΣΗ BROWSER και είπα να το δοκιμάσω.

Η σελίδα του είναι Extension Manager Project Page


Διαθέτει γενικό διακόπτη on/off
Διαχωρίζει τα εγκατεστημένα απ τον χρήστη extensions απ αυτά του συστήματος
Πατώντας στο σάντουιτς έχετε περισσότερες πληροφορίες καθώς και light/dark/follw system theme


Αναζητώντας extension εμφανίζει και τα μη συμβατά με την τρέχουσα του υπολογιστή έκδοση Gnome
Δίνει επίσης την ίδια δυνατότητα με το site εμφάνισης popularity/downloads κλπ


Κλικάροντας το extension εμφανίζει screenshot, περιγραφή, συμβατότητα εκδόσεων Gnome

Υ.Γ Αν έκανα πονηρές σκέψεις θα έλεγα πως ωφελείται κυρίως το Ubuntu μιας και με την απόφαση για Firefox σε snap όποιος ήθελε gnome extensions έπρεπε να εγκαταστήσει και δεύτερο browser. Μα επειδή δεν κάνω πονηρές σκέψεις, νομίζω αυτός ο stand alone manager κάνει πολυ καλή δουλειά

9 «Μου αρέσει»

Χάρη σε αυτή την εφαρμογή πλέον μπορούν να εγκατασταθούν επεκτάσεις στο Fedora Silverblue! Αυτός είναι και ο λόγος, όπως ο ίδιος ο δημιουργός γράφει, για τον οποίο ξεκίνησε αυτή την εφαρμογή.

2 «Μου αρέσει»

Να ρωτήσω το “Blur my Shell” πως μεταφράζεται στα ελληνικά; να στειλουμε το .po αρχείο; :wink:

edit: έβαλα " Εφέ θόλωσης" .-

1 «Μου αρέσει»

Δεν το γνώριζα κι ευχαριστώ για την ενημέρωση. Όπως έλεγε και ο κάποτε θυμόσοφος λαός, “κοντά στον βασιλικό, ποτίζεται και η γλάστρα”, δηλαδή το ubuntu σίγουρα και ίσως και άλλες διανομές

1 «Μου αρέσει»

Και σκεφτόμουν, μα είναι δυνατόν μόνο web-ικά ρε παιδί μου η διαχείριση!!

Ευχαριστώ που μου άνοιξες τα μάτια!

1 «Μου αρέσει»