Επιλογή λογοτύπου για το forum

Στα πλαίσια του σχεδιασμού του forum, θέλουμε τη βοήθεια σας για την επιλογή του λογοτύπου που θα φέρει.

Προς το παρόν οι επιλογές είναι 2.

Logo 1

LinuXuseR%20(1)

Logo 2

Ποιο από τα 2 προτιμάτε;

  • Logo 1
  • Logo 2

0 ψηφοφόροι

ΥΓ. Στην περίπτωση που έχετε να προτείνετε κάποιο δικό σας καλύτερο λογότυπο, επικολλήστε το στην απάντηση σας.

1 «Μου αρέσει»

Ψήφισα το 1ο, αλλά ίσως λίγο τροποποιημένο να είναι καλύτερο. Δηλ, LinuxUserGR

2 «Μου αρέσει»

LinuXuseR = LXR … μου αρέσει το πρώτο!

1 «Μου αρέσει»

Το πρώτο χαλαρά :wink: η θα μπορούσε και ~/LinuXuseR

8 «Μου αρέσει»

Can’t helpp, falling in love!

Καλησπέρα σας.

Επισυνάπτεται το δικό μου!

Με εκτίμηση
LU

2 «Μου αρέσει»

Το LinuxUser εντωμεταξύ γνωρίζετε (φαντάζομαι) ότι είναι Γερμανικό περιοδικό εδώ και 20 χρόνια περίπου. Και με τον ίδιο τρόπο γραφής.
Ίσως το gr πρέπει να μπει κάπου και στο λογότυπο.

Ναι υπάρχει το γερμανικό περιοδικό linux user (https://www.linux-user.de/) καθώς επίσης και το Linux User & Developer, το οποίο μας αποχαιρέτησε δυστυχώς. Έχω δε την εντύπωση πως υπήρχε και ένα αγγλόφωνο περιοδικό με τον ίδιο τίτλο, αλλά πιθανά να με απατά και η μνήμη μου.

Νομίζω πως η γενικότητα του ονόματος, η άλλη μορφή, το εντελώς διαφορετικό λογότυπο, καθώς η άλλη γλώσσα, κάνουν μάλλον δύσκολο το ενδεχόμενο να τα μπερδέψει κανείς. Η γνώμη αυτή είναι προσωπική.

1 «Μου αρέσει»

Λοιπόν, είπα να σας φτιάξω κι εγώ το κάτιτής, αλλά δεν μένουμε στα σημερινά, εάν κάποιο αρέσ(κ)ει το πάμε παρακάτω, σε διαφορετικό revision μετά προτάσεων και κάποια στιγμή θα σας το κάνω σε .ai vector που μπορείτε να το τυπώσετε και σε μέγεθος γηπέδου να’ούμ’! :stuck_out_tongue:

logo_1_a.gif
logo_1_a

logo_1_b.gif
logo_1_b

logo_1_c.gif
logo_1_c

logo_2_a.gif
logo_2_a
λίγο γευσούλα από τη γραμμή που έχει και το official linux logo

logo_2_b.gif
logo_2_b

εννοείται πως όλα είναι σε πρόχειρα .psd και σαφώς πλήρως παραμετροποιήσιμα, δεν σημαίνει ότι έκανα αυτά μείναμε σε αυτά…

“ΕΆΝ” τυχόν λοιπόν σας αρέσει κάποιο από τα δικά μου, περιμένω σχόλια.

Υ.Γ. αύριο θα φτιάξω κι άλλα, σας απειλώ! :smiley: :stuck_out_tongue:

4 «Μου αρέσει»

Αυτό :clap:

3 «Μου αρέσει»

Δεν έχει παρθεί καμία απόφαση. Συνεχίστε να μας στέλνετε τις ιδέες σας

1 «Μου αρέσει»

Ακριβώς, στείλτε τις προτάσεις σας και στο τέλος θα κάνουμε ένα τελικό poll για να ληφθεί η τελική απόφαση.

2 «Μου αρέσει»

Θα σας φτιάξω κι άλλα, αλλά είναι περίεργο Σ/Κ ρε guys… :-/

1 «Μου αρέσει»

hellas-linux-user.gr

προσωπικη μου αποψη αλλα μου αρεσει πολυ το hellas σε ονοματα ιστοσελιδων.

Μα το domain είναι ήδη linux-user.gr

Μπορώ να έχω το πηγαίο αρχείο από αυτό το λογότυπο για να παίξω λίγο;

Μπορείς να το κατεβάσεις απο εδώ

Ευχαριστώ αλλά αυτό είναι το τελικό, κλειστό, αρχείο. Το πηγαίο αρχείο, ανοικτό, είναι π.χ το αρχείο .psd που προκύπτει από το Photoshop ή το .ai από το Illustrator ή το .xcf από το gimp.

Ναι, αλλά δεν είμαστε γραφίστες, Το λογότυπο είναι κάτι πολύ απλό, και δεν έχουμε κάτι άλλο.