EndeavourOS: Η έκδοση του Atlantis βρίσκεται σε τροχιά

Ναι, όπως ίσως παρατηρήσατε στον τίτλο, έχουμε αρχίσει να ονομάζουμε τις κυκλοφορίες μας και είμαστε περισσότερο από υπερήφανοι που σας παρουσιάζουμε την τελευταία μας, την Atlantis.

Ο λόγος για τον οποίο αρχίσαμε να δίνουμε ονόματα στις κυκλοφορίες έχει να κάνει με την αλλαγή της μεθόδου εργασίας μας. Η ομάδα μας έχει μεγαλώσει από την τελευταία έκδοση και προκειμένου να δώσουμε χρόνο σε κάθε μέλος της ομάδας να κάνει τη δουλειά του, παγώνουμε πλέον την ανάπτυξη του ISO σε ένα συγκεκριμένο σημείο και για να προσπαθήσουμε να αποφύγουμε τη σύγχυση την ονομάζουμε έκδοση Δεκεμβρίου, ενώ το ISO έχει στο όνομά του ημερομηνία Νοεμβρίου. Επίσης, τονίζεται ο παράγοντας διασκέδαση σε αυτό το έργο. Όπως κι εσείς, έτσι κι εμείς απλά διασκεδάζουμε δημιουργώντας και μοιραζόμενοι τη δουλειά μας μαζί σας.

Για να παραμείνουμε στο θέμα του διαστήματος, ονομάσαμε αυτή την έκδοση με το όνομα του μεγαλύτερου αδελφού του Endeavour, του διαστημικού λεωφορείου Atlantis, και οι μελλοντικές μας εκδόσεις θα φέρουν τα ονόματα άλλων διαστημικών σκαφών… Και όχι, δεν πρόκειται να υπάρξει έκδοση του Endeavour, ούτε κάποια με τα ονόματα των προβληματικών διαστημικών λεωφορείων όπως το Columbia ή το Challenger, σε περίπτωση που αναρωτιέστε…

Συγχαρητήρια στην ομάδα για την εξαιρετική δουλεία! Διαβάστε την επίσημη ανακοίνωση με τα καινούργια καλούδια του EndeavourOS: και περιμένουμε τις εντυπώσεις σας.

11 «Μου αρέσει»

Ένα review από το YouTube κανάλι Tyler’s Tech :

6 «Μου αρέσει»

Τα παλικάρια κάνουν φοβερή δουλειά, πραγματικά απολαμβάνω το σύστημα μου!!!

1 «Μου αρέσει»

Μου δίνεις την ευκαιρία να υπενθυμίσω σε όλους ότι η δέσμευση να είναι μία καθαρά community-based διανομή, ανοιχτή σε όλους, δεν έχει αλλάξει. Οποιοσδήποτε θέλει & μπορεί είναι ευπρόσδεκτος να συνεισφέρει στο project. Μεμονωμένα σε κάτι των γνώσεών του & των αναγκών της διανομής ή μέσα σε κάποια θεματική ομάδα. Προγραμματιστές, γραφίστες, μεταφραστές, testers…
εικόνα [εικόνα|32x32]

EDIT
Και ένα βίντεο ( από tester του EndeavourOS) με παρουσίαση όλων των υποστηριζόμενων DEs & Wms συν cold boot καταναλώσεις.

1 «Μου αρέσει»