Εικαστικές φωτό λινουξάδων

Εδω οποιος φιλος το επιθυμει ποσταρει φωτο απο τοπια η αντικειμενα και γενικα οτι του τραβαει το ενδιαφερον και το φωτογραφιζει.Ξεκινω με μερικες δικες μου.

11 «Μου αρέσει»

Καλή ιδέα, αλλά όποιος ανεβάσει υλικό εδώ, ας έχει διαβάσει πρώτα αυτό

https://linux-user.gr/t/adeies-chrhshs-dhmosieymenoy-ylikoy/272

Και συγκεκριμένα τα παρακάτω (το πλήρες κείμενο, που περιέχει πρόσθετες πληροφορίες, υπάρχει στον παραπάνω σύνδεσμο)

Άδειες χρήσης για το δημοσιευμένο υλικό

  1. Όπως αναφέρεται και στους όρους χρήσης κάθε κείμενο ή πολυμεσικό υλικό που δημοσιεύετε εδώ είναι διαθέσιμο υπό την άδεια Αναφορά Δημιουργού - Μη Εμπορική Χρήση - Παρόμοια Διανομή 4.0 Διεθνές ** **(CC BY-NC-SA 4.0)

Η δημοσίευση υλικού εδώ σημαίνει πως αποδέχεστε και κατανοείτε το περιεχόμενο της άδειας.

  1. Είναι αυτονόητο πως ο χρήστης έχει την ευθύνη και την υποχρέωση να ελέγξει ότι έχει την απαιτούμενη άδεια να δημοσιεύσει το υλικό, αν αυτό δεν είναι δικό του. Σύνδεσμοι προς το πρωτότυπο υλικό είναι απαιτούμενοι.
  2. Κατ εξαίρεση είναι δυνατόν να εξεταστεί, κατά περίπτωση, η δημοσίευση υλικού με άλλη άδεια χρήσης. Αν επιθυμείτε κάτι τέτοιο για μια δημοσίευση συζητήστε και πάρτε την έγκριση από κάποιον διαχειριστή πρώτα.
  3. Η άδεια χρήσης αφορά υλικό που έχει δημοσιευτεί στο παρόν site και δεν επεκτείνετε σε συνδέσμους σε υλικό που υπάρχει άλλου με σύνδεσμο υπερκειμένου. Πολυμεσικό υλικό, όπως εικόνες, για λόγους απόδοσης είναι πιθανόν να μεταφορτωθούν αυτόματα σε δικούς μας σερβερς. Αποδέχεστε ρητά αυτήν την δυνατότητα, και αυτό το υλικό, εκτός αν καλύπτετε ρητά από άλλες άδειες χρήσης, αποκτά την παρούσα άδεια χρήσης.

Με βάση αυτά,καλές αναλύσεις να τα κάνουμε και Wallpapers :slight_smile:

9 «Μου αρέσει»

να μια που τραβηξα πριν λιγες μερες


το σημειο που βρισκεται ειναι ακριβως εδω→ https://www.openstreetmap.org/node/4353730599 για να μην ψαχνετε στα metadata που εχουν σβηστει ετσι και αλλιως

14 «Μου αρέσει»


Η συμμετοχή μου στο Wiki Loves Earth 2019 https://commons.wikimedia.org/wiki/File:Ηλιοβασίλεμα_στο_Αγγελοχώρι.jpg

15 «Μου αρέσει»


Στα χρώματα του Ubuntu…
Στο λιμανάκι του Μπαχτσέ με θάλασσα “λάδι” και φόντο τη νυχτερινή Θεσσαλονίκη - Καλαμαριά - Αεροδρόμιο

(Έγινε χρήση τρίποδα)

Camera Maker: NIKON CORPORATION
Camera Model: NIKON D3100
Image Date: 2016-02-11 21:20:54 (no TZ)
Focal Length: 35mm (35mm equivalent: 52mm)
Aperture: ƒ/1.8
Exposure Time: 1.600 s
ISO equiv: 200
Exposure Bias: none
Metering Mode: Center Weight
Exposure: aperture priority (semi-auto)
White Balance: Auto
Flash Fired: No
Orientation: Normal
Color Space: sRGB
GPS Coordinate: undefined, undefined

Software: darktable 2.0.1

23 «Μου αρέσει»

Ωραία ιδέα :)…Μια παράκληση προς τα ενθουσιώδη μέλη, να μην γίνει ότι έγινε κάποια στιγμή στο αντίστοιχο με την μουσική…ποστάρετε σοφά και συνετά. Μην κάνετε το ποστ το προσωπικό σας φωτογραφικό ιστολόγιο η backup και σπαμάρετε 5-6 φορές την ημέρα…λίγα και καλά :wink:

2 «Μου αρέσει»

Σιγουρα εχεις δικιο να μας το υπενθυμιζεις αλλα εχεις το λογο μου οτι οι φωτογραφιες ειναι δικες μου και προερχονταιαπο το προφιλ μου στο facebook.Αν θες σου δινω με πμ και λινκ για νατις δεις.

1 «Μου αρέσει»

Κατά την γνώμη μου αυτή η άποψη παρακάμπτει την κατηγορία Καφενείο.

Είσαι άδικος γιατί κάτι τέτοιο δεν έγινε στο αντίστοιχο νήμα της μουσικής. Συγκεκριμένα απλά κάποιοι ποστάραμε, βάζω και εμένα μέσα, πάνω από 1-2 φορές την ίδια ημέρα.
Δικό σας είναι το φόρουμ όμως, αν θέλετε του βάζετε φωτιά και το καίτε και δεν τρέχει κάστανο.

Επί του θέματος,
ωραίο νήμα @Cheburashka να και μια δική μου από την αγαπημένη μου, σύντομα γεμάτη γεωτρήσεις για πετρέλαιο, παραλία. Τα μεταδεδομένα είναι όλα επάνω, αν τα αφαιρεί το φόρουμ κατά το ανέβασμα ζητήστε μου λεπτομέρειες.

11 «Μου αρέσει»

Καπου στην ορεινη καρδιτσα!!!
Τουνελ χωματινο χωρις φωτα και γεματο πετρες μεσα. Μου εκανε εντυπωση στην Ελλαδα του 2019 και το εβγαλα φωτογραφια (800 μετρα!!!)

11 «Μου αρέσει»

@anon88072451, στα μεταδεδομένα δεν υπάρχει η τοποθεσία. Είναι δυνατόν να μας την κοινοποιήσεις;

ή και πολλα αν ειναι καλα :grinning:

1 «Μου αρέσει»

Δεν ξερω απο φωτογραφιες για να περασω μεταδεδομενα. Ειναι κοντα στην εκτροπη Αχελώου. Βασικα ειναι ο μονος δρομος ωστε να φτασεις στις φαραωνικες κατασκευες που εχουν γινει εκει και φυσικα ποτε δεν δουλεψαν. Στο συνολο ειναι 5 χωματινα τουνελ αλλα αυτο ειχε και εντυπωσιακο μηκος αλλα και εντυπωσιακη εισοδο.

2 «Μου αρέσει»

Φωτογραφία από τo εντυπωσιακό κτίριο της Κοβεντάρειο Δημοτική Βιβλιοθήκη Κοζάνης.
Μια ιστορική βιβλιοθήκη και από τις μεγαλύτερες στην Ελλάδα.
Η φωτογραφία είναι δική μου, την τράβηξα καθώς πήγαινα σπίτι γιατί μένω εκεί κοντά…Μου φάνηκε αρκετά καλλιτεχνικό σαν εικόνα το παλιό σπίτι της παλιάς εποχής, δίπλα στο νέο φουτουριστικό κτίριο που ανοίγει με την σειρά του μια νέα εποχή. :slight_smile:

12 «Μου αρέσει»

Λευκαδα , καλαμητσι .
Ειναι πριν απο 2 χρονια που ειχα παει διακοπες εκει…
Εχει καφε/εστιατοριο και διπλα απογειωνονται παρα πεντε :smile:

8 «Μου αρέσει»

Το forum ανήκει στα μέλη του. Χωρίς αυτά δεν έχει λόγο ύπαρξης. Η συνδιαμόρφωση του περιεχομένου του είναι κάτι που μας αφορά όλους.

Άρε πατρίδααααααααα

5 «Μου αρέσει»

βαλια καλντα
απο κοκκινα πευκα προς αρκουδορεμα

12 «Μου αρέσει»

Ας μην μπερδεύουμε τον λόγο ύπαρξης με την ιδιοκτησία.
Ο ιδιοκτήτης είναι είναι «κλειστού κώδικα» και ο λόγος ύπαρξης είναι για να μαζεύονται τα μέλη με κοινά ενδιαφέροντα.

Κακώς παρεμβαίνω εδώ, μιας και δεν πρέπει να ανακατεύουμε συζητήσεις, αλλά αυτό νομίζω έχει εξηγηθεί. Αν πιστεύεις πως έχεις κάποιο καλύτερο και λειτουργικότερο τρόπο για να λειτουργεί αλλιώς, άνοιξε ένα νήμα να το συζητήσουμε όλοι.

3 «Μου αρέσει»

Ελα η Ήπειρος!!! Πατρίδα!!!

2 «Μου αρέσει»

θα δεις και άλλες εν καιρω…