Εγκατάσταση Tor

Μπορεί για καποιους “ειδήμονες” να ειναι ηδη γνωστα ,
(οσοι εχετε KALI, ή ειστε παλιοί σε ολο αυτο, σίγουρα δεν το διαβαζετε αυτο τωρα )

αλλα για ολους τους αλλους (σαν εμενα) και επ’ευκαιρία τις αλλαγής διεύθυνσης του νεου “piratebay” , η οποία φυσικά δεν ανοίγει σε “απλους Browser” λόγω του οτι ειναι διευθυνση απο το DeepWEB ή οπως αλλιώς το λεει ο καθένας ;)
Σας δειχνω παρακάτω πώς εγκατέστησα εγω τον TOR και ποιά διευθυνση χρησιμοποιώ για το “piratebay”

sudo add-apt-repository ppa:micahflee/ppa
sudo apt-get update
sudo apt-get install torbrowser-launcher
torbrowser-launcher

Μετά απο το επιτυχές άνοιγμα του Tor, μπορείτε να ψαξετε πλέον το νέο :

piratebayztemzmv.onion

Απο εκει φυσικά κατεβάζετε τα διαφορα torrent αρχεία ή magnet links σε αυτο που ψάχνετε.
Για το κατέβασμα να προσθέσω ότι καλό ειναι να χρησιμοποιείτε οπωσδήποτε VPN, αν θελετε να τα κατεβαζετε εσεις απο το PC σας, αλλιώς τα κατεβάζεται μέσω Real_Debrid και παρόμοια site( για αυτους που πληρώνουν ;) ) ή καποιo σαν το :

Torrent Safe Ανώνυμος πελάτης Torrent Cloud

Ελπίζω να βοήθεισα καποιους και να μην παιδευονται οπως εγώ ;)

5 «Μου αρέσει»

Κατάλαβα ότι το TPB πλέον άλλαξε διεύθυνση και είναι προσβάσιμο μέσω Tor. Υπάρχει ακόμα εκτός Tor ή όχι;

Και κάτι ακόμα, μπορεί οι σελίδες του TPB και άλλων torrent sites να είχαν “μπλοκαριστεί” από τους ελληνικούς ISPs, αλλά απ’ όσο ξέρω αυτό το μπλοκάρισμα δεν ισχύει στον πάροχο για τα πανεπιστήμια κλπ.

Να τονίσουμε ότι δεν προάγουμε το πειρατικό λογισμικό και ότι στο piratebay υπάρχει open source λογισμικό καθώς και public domain υλικό.

Επομένως κάθε ανάρτηση που είναι προς την αντίθετη κατεύθυνση θα συνιστά παραβίαση των κανόνων του forum.

3 «Μου αρέσει»

Σωστός. Διόρθωσα το post μου για να μην υπάρχει κάποιο πρόβλημα με παραβίαση κανόνων στο forum.

1 «Μου αρέσει»

Από τα repo της διανομής δεν κάνει;

Μπορείς να μας δώσεις τον σύνδεσμο (link) που βρήκες το ppa, έτσι για να γνωρίζουμε τι και από πού;

Οσον αφορα τον torbrowser απο ο,τι βλεπω υπαρχει και στα επισημα ρεπος του ubuntu. Και ειναι και μια χαρα ενημερωμενος. Δεν ξερω αν υπαρχει λογος να βαλει καποιος 3rd party ppa.
Οσο για την επισκεψη σε τετοια σαιτς που τα κοβει ο παροχος , η λυση που χρησιμοποιω εγω ειναι opera + vpn . Μια χαρα δουλευει. Στο κατεβασμα των τορρεντς δεν ασχολουμαι να κρυφτω. Δεν ασχολειται κανενας στην Ελλαδα με τετοια θεματα. Αν ημασταν σε καμμια σοβαρη χωρα του εξωτερικου , θα μιλουσαμε σε αλλη βαση. Τοσες δεκαετιες κατεβαζω/ουμε , καμμια αρμοδια αρχη δεν ασχοληθηκε…

ΕΔΙΤ : Δοκιμαστε και αυτο. Το ειχα τεσταρει σε μια εγκατασταση archlinux και δουλευε σωστα με το “πειρατικο καραβι”.

2 «Μου αρέσει»

γιατι πολύ απλά δεν αλλάζεις τους dns server σου στο 1.1.1.1 ?
πολλές με εχει βοηθησει και δουλευει καλα

Κατεβάζεις το tar.xz από το επίσημο site του tor, το κάνεις unzip και μέσα έχει ένα εκτελέσιμο αρχείο το οποίο ανοίγει με διπλό κλικ.

1 «Μου αρέσει»