Δημιουργια αποθηκης ανταλλακτικων

Πως σας ακούγεται η ιδέα να φτιάξουμε μια βάση δεδομένων ανά πόλη με αντικείμενα που δεν χρειαζόμαστε που μπορούν να βοηθήσουν κάποιον που τα έχει ανάγκη?


2 ανεμιστηρες , μεγαφωνα ,dvd, απο φορητο Toshiba

3 μνήμες φορητού και δυο σκληροί
Και 2 οθόνες φορητών και άλλα που δεν βρίσκω τώρα …
Καλαμαριά Θεσσαλονίκη.

6 «Μου αρέσει»

Αν θα αποφασισουμε να κανουμε κατι τετοιο… θα πρεπει ο καθενας που αναρτα τα περισσευομενα ανταλλακτικα να αναγραφει μαρκα μοντελο τυπο συσκευης (DIMM/SODDIMM, CPU FAN, CPU κλπ).

Και δεν ξερω τι ειναι καλητερο… μια ξεχωριστη εφαρμογη…ή ενα κομματι του forum και πως θα επεξεργαζομαστε ερωτηματα για αποστολη και σε ποιον (πχ εγω που ειμαι Καναδα δεν γινεται να ζητησω απο καποιο μελλος να μου στειλει DDR2 SODIMMs μονο και μονο επηδει τα χρειαζομαι… ενα τετοιο ερωτημα δεν εχει νοημα αν ο αποστολεας θα πληρωσει τα μαλλια της κεφαλης του σε μεταφορικα).

Γι αυτό κι εγώ πρότεινα να γίνεται ανά πόλη ώστε να μην υπάρχουν μεταφορικά και καταντάει ασύμφορο το όλο εγχείρημα .
Σχετικά με το μοντέλο από όπου εξορύχτηκε το ανταλλακτικό συμφωνώ και με όσες περισσότερες πληροφορίες θυμάται ο κάτοχος

Ακόμα καλύτερα να υπάρχει ένα spreadsheet online όπου θα γίνεται αυτή η καταγραφή

1 «Μου αρέσει»

Νομιζω για αυτο ειναι καλητερα μια φορμα στυλ CRUD για να μπορει ο καθε χρηστης να εχει την δυνατοτητα ανανεωσης ή και αφαιρεσης των καταχωρησεων οταν δινονται σε καποιον αλλο χρηστη για αναβαθμηση ή συναρμολογηση/επισκευη

1 «Μου αρέσει»