Δείξε άφοβα το γραφείο σου

Καθάρισα ειδικά για την φώτο (τα πέταξα όλα στο κρεβάτι από πίσω :sweat_smile:)

19 «Μου αρέσει»

@Billkyriaf θελουμε να δουμε και την ακαταστασια στο κρεβατι αποπισω, για να κρινουμε σωστα :rofl:

στο δικο μου, ολη η ακαταστασια ειναι μοστρα. δεν εχω να κρυψω τιποτα. δεν φοβαμαι κανεναν :rofl:

3 «Μου αρέσει»

Too late συμμάζεψα τωρα :joy:

3 «Μου αρέσει»

Ορίστε το γραφείο μου. Η αγαπημένη μου γωνιά του σπιτιού, πάντα γεμάτη με καλώδια και κατά καιρούς χαώδης. Και ένα ελαφρυ desktop ricing, γιατί όχι;

8 «Μου αρέσει»

@getimiskon και διπλα ο καφες. γιατι ως γνωστον, ο προγραμματιστης ειναι μια μηχανη που μετατρεπει τον καφε σε κωδικα :joy:

επιτελους βρισκω εναν απο το ειδος μου. χαιρομαι που δεν ειμαι μονος :stuck_out_tongue_winking_eye:. ακαταστασια απο καλωδια και δεν δiνω δεκαρα για cable management :stuck_out_tongue_closed_eyes: (και με αρεσουν πολυ τα ανιμε σχεδιαστικα, ασχετα αν το μονο που εχω δει ειναι η sailor moon :rofl:)

1 «Μου αρέσει»

Καθημερινά έχω μια κούπα καφέ δίπλα από το PC το πρωί, και ένα ποτήρι φραπέ το απόγευμα. :wink:

Καλά, έχω καεί πολύ με το Serial Experiments Lain, εδώ και χρόνια τώρα. Όπως έχω πει και στο thread με τα desktops:

@getimiskon ανιμε γενικα μπορεις να βρεις ευκολα? υπαρχουν τετοια στο youtube, η, πρεπει να πληρωνεις συνδρομητικα καναλια και τετοια? γιατι για συνδρομητικα δεν υπαρχει ρευστο

βλεπω πολυ ενδιαφερον για αυτα τελευταια απο πολλους, και ηθελα απο περιεργεια να δω τι παιζει με αυτα (περα απο την sailor moon :stuck_out_tongue_closed_eyes:, που δεν ξερω καν αν αυτο θεωρειται ανιμε)

1 «Μου αρέσει»

Μπορείς να βρεις εύκολα anime. (:pirate_flag: γκουχ)
Ενώ στο YouTube μπορεί να βρεις κάποια anime, δεν είναι η καλύτερη λύση για διάφορους λόγους. Επίσης υπάρχει και το ani-cli, αν θέλεις να δεις άνιμε από το τερματικό.

@getimiskon για παραδειγμα, ειδα προσφατα εναν γιατρο στο youtube που σχολιαζε ενα ανιμε που λεγεται «cells at work». δειχνει το ανθρωπινο σωμα και τις λειτουργιες του σε… ανιμε (οπως ευκολα καταλαβες :stuck_out_tongue_winking_eye:). ειχε καποια στιγμιοτυπα απο το ανιμε, και με φανηκε ενδιαφερον (με αρεσουν τα ιατρικα) και ηθελα να το δω. αλλα στο youtube δεν βρηκα τιποτα. το βρηκα μονο σε μια σελιδα crunchyroll καπως ετσι (και παλι οχι ολα τα επεισοδια), αλλα ηθελε συνδρομη δυστυχως

απο ( :pirate_flag:γκουχ) δυστυχως δεν πολυεμπιστευομαι να βρισκω πραγματα. ειδικα τα τελευταια χρονια που εχει γινει πολυ περιεργη η κατασταση, δεν θα το τολμουσα και πολυ

1 «Μου αρέσει»

Το θυμάμαι το συγκεκριμένο. Το έβλεπα όταν είχε βγει. Το είχα και στον σκληρό μου (αλλά το είχα διαγράψει όταν είχα περάσει Void στο laptop). Ίσως να συνεχίσω τη δεύτερη σεζόν (ή το “black” spinoff, κι αυτό πλάκα έχει).

Δεν ξέρω ακριβώς σε τι αναφέρεσαι. Προσωπικά δεν είχα κανένα ιδιαίτερο πρόβλημα.

νομιζω οτι λεγεται «code black» το δευτερο. δεν εχω ιδεα ομως αν ειναι η συνεχεια του πρωτου, η, αν ειναι ξεχωριστο spinoff με τελειως διαφορετικη υποθεση. τεσπα, θα το ψαξω, να δω αν βγαλω ακρη, γιατι θα με αρεσε να το δω το συγκεκριμενο

ασχετο Υ.Γ: με αρεσει που το θεμα ειναι «δειξε αφοβα το γραφειο σου», και καταληξαμε να μιλαμε για ανιμε :rofl: βλεπω το θεμα να πηγαινει για οικοδομικα υλικα :rofl:

Χκουχ Χκουχ. Εκτός θέματος. Αντάλαξτε PM ή ανοίξτε νέο θέμα.

2 «Μου αρέσει»

Έχεις δίκιο. Ίσως φτιάξουμε ξεχωριστό θέμα για anime έτσι όπως το πάμε. Τέλος πάντων…

1 «Μου αρέσει»

εχω ακουσει απο γιατρους, οτι στις βαρδιες >στα νοσοκομεια (ειδικα στις βραδυνες), >«ΑΠΑΓΟΡΕΥΕΤΑΙ» να πεις τη λεξη ησυχια.

Ισχύει! Αυτή η λέξη (Ησυχία) θα έπρεπε να απαγορεύεται δια νόμου να προφέρεται, ιδίως σε τμήματα επειγόντων περιστατικών.
Προς το παρόν ισχύει ως άγραφος νόμος.
Εγώ το έχω ακούσει από νοσηλευτές!

Επιστρέφοντας στο θέμα…
Το δικό μου γραφείο στο σπίτι προς το παρόν είναι η τραπεζαρία, μεγάλη, άνετη και με τα runner της.
Καλώδια υπάρχουν μόνο στο έπιπλο της τηλεόρασης, με τα tvbox, PS4, ρούτερ, ups και rpi4.
Tο laptop συνδέεται με το καλώδιο μόνο για φόρτιση.
Στην εργασία είμαι περικυκλωμένος από χάρτινα τείχη, που προσπαθώ να αντιπαλέψω…με w10 και όφις 13.

Ορίστε και η δικιά μου αγαπημένη γωνιά.

Δυστηχώς τέτοια τάξη, τέτοια αλφαδιά υπάρχει μόνο τις Κυριακές που το συμμαζεύω…

Υ.Γ.: Η τίμια η φράπα δεν λείπει ποτέ.

14 «Μου αρέσει»

Ωραία βάση για το κινητό! :sweat_smile:
Και σου έλεγα πάρε το άλλο το mousepad που δεν φαίνεται η σκόνη!!! :joy:
Τιμιότατη η φράπα! :heart_eyes:

3 «Μου αρέσει»

Η βάση για το κινητό είναι δώρο από ένα φιλαράκι από το χωριό δεν το ξέρεις :joy:

Ευτυχώς δεν έχω αλεργία στην σκόνη, αλλά θα μεγαλώσω και θα στρώσω που θα πάει :stuck_out_tongue_winking_eye:

3 «Μου αρέσει»

απο το δικο μου γραφειο, επειδη δεν φαινονταν στη γενικη φωτογραφια, ιδου η φτιαχτη βαση της καμερας/ακουστικων

και ιδου η φτιαχτη βαση του λαπτοπ

5 «Μου αρέσει»


Το δικό μου setup βράδυ, για ευνόητους λόγους… :broom: :soap: :bubbles:

14 «Μου αρέσει»

Δεν ετοίμασα κάτι, άφοβα δείχνω το χάος που ζω :saluting_face:

  • Custom build PC with Guix & EXWM
  • Thinkpad T460 ίδιο σύστημα με PC
  • Blue snowball microphone μπροστά απλά γιατί ήμουν σε κλήση
7 «Μου αρέσει»