Δείξε άφοβα το Desktop σου

Ναι οντος ειναι ενας Phenom II X3

1 «Μου αρέσει»

@mphxths κάτσε … επειδη χρησιμοποιώ artix δεν σημαινει τίποτα …
γενικά ήθελα να δω πως είναι μια systemd διανομή και στην μάνα μου έχω βάλει devuan …

ιδια χρηση κανω

@Nik0lis browser μπορει και 15 tabs discord και matrix terminal

2 «Μου αρέσει»

Ένα Debian 11 Bullseye με XFCE!

19 «Μου αρέσει»

Καλώς ήρθες Termite !

3 «Μου αρέσει»

Καλώς σας βρήκα παιδιά!

4 «Μου αρέσει»





[qtile] Gentoo ~arch64
qtile gruvbox theme. Ευχάριστος WM για το μάτι. Ελπίζω να σας αρέσει.

8 «Μου αρέσει»

Πολύ όμορφο, μπράβο!
Αν έχεις χρόνο πες μας εντυπώσεις για τον Arm, ram. ssd. Από χρόνους compile πως είναι ;

~arch64, δηλαδή στο σύστημα χρησιμοποιώ τα testing builds και όχι τα stable. Σε μερικά πακέτα μάλιστα γίνεται compile από sources από git. Δεν αντιμετώπισα ποτέ πρόβλημα.
Σε 5900Χ ο firefox έχει compile time περίπου 20 λεπτά. Να ναι καλά το ccache.
Σας προτείνω να προσπαθήσετε τουλάχιστο μια φορά με gentoo, εγώ το δοκίμασα και είναι το daily driver τον τελευταίο χρόνο περίπου. Το gentoo handbook είναι εκπληκτικό και μαζί με το arch wiki, δεν νομίζω ότι θα συναντησετε πρόβλημα. Βέβαια η διανομή δεν είναι για αρχάριους σίγουρα.
Once you go gentoo, you never go back.

2 «Μου αρέσει»

Καλά λες το ~arch64 το πέρασα σαν arm64, o 5900Χ κάνει compile σε ramfile πολλά μου φαίνονται τα 20 λεπτά μάλλον τραβάει και την qtwebengine, έχεις ενεργοποιήσει lto pgo ;
Συμφωνώ, η gentoo είναι σπουδαία διανομή και διαφορετική στον κάθε ένα στα flags που θα επιλέξει.

Καλημέρα κι από εμένα και καλώς σας βρήκα!

Debian 11 με i3-wm. :v:

9 «Μου αρέσει»

Δε θα έλεγα πολλά, εξαρτάται από την έκδοση του firefox και τι αλλαγές έχουν γίνει στον κώδικα. Από 12 λεπτά έως 22 (με -j22). Lto όχι ακόμα μίας και θα πάρει αρκετά διάστημα να γίνει compile τα πακέτα. H qtwebengine δεν είναι dependency για τον firefox.

1 «Μου αρέσει»

Καλώς ήρθες @lovemytux στην παρέα μας :hugs:

Manjaro KDE Plasma!

8 «Μου αρέσει»

λειτουργικο MX KDE plasma
wallpaper ειλικρινα δεν θυμαμαι θα προσπαθησω να το βρω

2 «Μου αρέσει»

Τι ακριβώς βλέπουμε; Διανομή; Περιβάλλον εργασίας; Σε παρακαλώ διόρθωσε την αρχική ανάρτηση με πληροφορίες, διαφορετικά θα διαγραφεί

Νομιζω αυτο ειναι ενα MX Linux με KDE αν δεν κανω λαθος. Με τεραστια εικονιδια πανελ που φερνει λιγο σε Windows XP και wallpaper με ολιγη απο Kali :slight_smile:

2 «Μου αρέσει»

ΕΙΚΟΝΙΔΙΟ

Wallpaper KALI.jpg


Ubuntu 20.04.2 gnome

2 «Μου αρέσει»

I’m a Debian guy :yum:
Debian 11 [XFCE]



10 «Μου αρέσει»

Linux Lite 5.6 σε laptop με 4gb ram.
Όταν μεγαλώσω θα πάω στα 16gb ram.
Το όριο για το συγκεκριμένο λάπτοπ.
Σκέφτομαι να προσθέσω τον conky-manager.
Αν και μου αρέσει η λιτή του xfce4 εμφάνιση.

6 «Μου αρέσει»