Δείξε άφοβα το Desktop σου

Λίγος αέρας από DC…

6 «Μου αρέσει»

Επειδή δεν έχει πολύ καιρό που ήρθε το KDE Plasma στο Slackware current, είπα να το ξαναδοκιμάσω ως πρώην χρήστης KDE, και μέχρι στιγμής είμαι ευχαριστημένος.


To wallpaper εδώ.

18 «Μου αρέσει»

Μετά από πολύ καιρό αποφάσισα να κάνω το άλμα.
Gentoo και custom kernel. Pure sway wayland session με πολύ διάβασμα. Kernel 5.11.7-gentoo-r1-dsaltos.

10 «Μου αρέσει»

Ζηλεύω τον Threadripper που βλέπω στα στοιχεία σου, αν και παλιός, κτήνος! Σέβας!

2 «Μου αρέσει»

Νέο λαπτοπ καινούρια εγκατάσταση.

Artix KDE wallpaper εδώ: https://www.wallpaperflare.com/planet-earth-multiple-display-space-space-art-digital-art-wallpaper-ccy/download/1920x1080

6 «Μου αρέσει»

Αλλαγη απο Budgie σε Gnome αλλα παραμενω σε Solus.Στιβαρο, σταθερο,αξιοπιστο

Solus 4.2 Gnome
Θεμα–Zukitre-dark
Εικονιδια–Papirus

Προσθετα-extensions
dash-to-dock
impatience
user-theme
drive-menu
apps-menu
native-window-placement
TopIcons
sound-output-device-chooser
freon
CoverflowAltTab
dynamic-panel-transparency

6 «Μου αρέσει»

Καλά βρε αθεόφοβε!! Gentoo και masterchef? Τι πίνεις και δεν μας το δίνεις?? :rofl:

3 «Μου αρέσει»

Γεια σας παιδιά! (Νίκος)

13 «Μου αρέσει»

Καλώς ήρθες @Nik0lis στην παρέα μας :hugs:

2 «Μου αρέσει»

Καλώς σας βρήκα :slightly_smiling_face:

2 «Μου αρέσει»

Καλημέρα παιδιά,
Ωραίο φόρουμ με πολλές ενδιαφέρουσες συνομιλίες.
Χρησιμοποιώ διάφορες διανομές κατά καιρό και μένω ευχαριστημένος, συνήθως τις πιο γρήγορες σε εγκατάσταση, Ξεκίνησα με SUSE εποχή piii πέρασα στο MacOS μέχρι στο 2010 τέλος της ίδιας χρονιάς Fx 8350 με Ubuntu με σχεδόν διπλάσιες επιδόσεις σε σύγκριση με τα Windows.
Στην αρχή της καραντίνα έβαλα gentoo και fedora και από τον Δεκέμβριο λόγο νέου pc windows 10 για να παρακολουθήσω την λειτουργία του επεξεργαστή μέσο του ryzen master μεταξύ default και pbo enable settings.
Επέλεξα default, έχω αθόρυβο pc και τα win10 σβήστηκαν. Fedora 33 και gentoo πλέον.

2 «Μου αρέσει»

Και αυτό σε οδήγησε σε gentoo? :joy: :sweat_smile:

4 «Μου αρέσει»

Nαι ρε συ. Ξεκινας εγκατασταση , βλεπεις οτι το πραμα θα τραβηξει πολυ και διακοπτεις την εγκατασταση στα πρωτα 5 λεπτα :slight_smile: Γρηγορη ηταν !! χαχα

3 «Μου αρέσει»

Χαχαχα με την gentoo είχαμε προηγούμενα από παλιά, τώρα λόγο καραντίνας ψυχαγωγούμαι με αυτήν.

2 «Μου αρέσει»

@Nik0lis link για το wallpaper please :blush:

1 «Μου αρέσει»

Δεν το θυμάμαι πια.

3 «Μου αρέσει»

Σε μεγαλύτερη ανάλυση : https://images.app.goo.gl/fWEkZ2iTXhcmATHf8

2 «Μου αρέσει»

Να βάλω και την σχέση αγάπης μίσους.


8 «Μου αρέσει»

Debian 11 (Bullseye, testing branch) με i3wm σεταρισμένο ως gaming machine.
Όλα ποπα, τρέχουν απροβλημάτιστα.

9 «Μου αρέσει»

Manjaro Plasma:5.21.4 , Έκδοση πυρήνα: 5.4.112-1. Είναι το βασικό λειτουργικό μου (το έχω περίπου ένα μηνά) , μαζί με το MX Linux.

12 «Μου αρέσει»