Δείξε άφοβα το Desktop σου

Ναι, αμέ! :slight_smile:

3 «Μου αρέσει»

Καλώς σας βρήκα. Αν και παρακολουθώ σιωπηλά το forum από την 1η μέρα. Είναι η 1η φορά που σχολιάζω.

2 «Μου αρέσει»

Σχεδόν άδειο το desktop μου… :smile: :smile: :smile:


8 «Μου αρέσει»

@Βασίλης_Γ Πολύ ιδιαίτερο κα προσεγμένο…αλλά δεν μας αναφέρεις ποια conky έχεις βάλει ;)

1 «Μου αρέσει»

Καιρός: Accuweather_conky_script (https://gitlab.com/teobigusgeekus/Accuweather_conky_script) συνδυασμένο με το Moongiant_conky_script (https://gitlab.com/teobigusgeekus/Moongiant_conky_script), βέβαια αρκετά “πειραγμένα”.

Σύστημα: Εάν θυμάμαι καλά είναι συνδυασμός από διάφορα conky που είχα βρει, χωρίς να θυμάμαι ποια ήταν.

Τα υπόλοιπα είναι diy.

3 «Μου αρέσει»

Καλά… τόσοι Linuxάδες και μόνο έγω τρέχω RedHat Enterprise 8.2 με MS SQL 2019 Dev Edition + MS Azure Data Studio και MS Edge Chromium?

11 «Μου αρέσει»

Λεπτομερειες για σενα.

Μετά από μήνες!

Λειτουργικό: Manjaro
Παράθυρα: i3-gaps+i3-status

Οποιαδήποτε απορία σχετικά με τα modules που χρησιμοποιώ στη γραμμή πληροφοριών, είναι καλοδεχούμενη.

17 «Μου αρέσει»

Πολύ όμορφο το top bar! Για πες τίποτα και σε εμάς να το ομορφύνουμε το δικό μας!

2 «Μου αρέσει»

Deepin 20

a la Wuhan

και λίγη “πλάκα”…δε βλάπτει καμιά φορά

10 «Μου αρέσει»

Χρησιμοποιω i3blocks στο i3bar, που ειναι εξολοκληρου text-based και αυτο σημαινει οτι αν βαλουμε μια βιβλιοθηκη με emoji support system-wide(για ο,τι ειναι text-based), οπως το libxft-bgra, μπορουμε να βαλουμε emojis αντι για labels.

6 «Μου αρέσει»

Vanilla Fedora 33 :slightly_smiling_face:

9 «Μου αρέσει»

Tumbleweed KDE Plasma

12 «Μου αρέσει»

χριστουγεννιάτικο φόντο στο arch με xfce. λεπτομέρεια από τον στολισμό στο σπίτι μου.

12 «Μου αρέσει»

12 «Μου αρέσει»

Μου αρέσει το λιτό περιβάλλον :slight_smile:
Linux Mint 20 cinnamon

17 «Μου αρέσει»

Επιστροφή σε Pop!_OS 20.04 LTS dual boot με τελευταία Windows 10.
Σύμφωνα με αυτόν τον οδηγό.
Οι ρυθμίσεις σύνδεσης του εκτυπωτή στο linux έγιναν σε μερικά δευτερόλεπτα…
όσο και αν σας φαίνεται περίεργο στα Windows 10 ακόμα όχι!

Τα αγαπημένα Μετέωρα…

10 «Μου αρέσει»

Debian 10 με i3 window manager - απλά, λιτά και σταθερά με όλη την δύναμη των Linux :blush: :tux: :debian:

15 «Μου αρέσει»

Εύχομαι χρόνια πολλά στην κοινότητα! Δεν έχω ανεβάσει ποτέ μου εδώ οπότε νομίζω πως η έλευση του νέου χρόνου είναι μια καλή ευκαιρία να ξεκινήσω.

Τα θέματά που έχω βάλει στο gnome είναι το WhiteSur-dark για shell theme (με μια μικρή τροποποίησή), το Orchis-compact για gtk 2/3, το candy-icons για εικονίδια (με μια διόρθωσή) και το Sweet cursors για κέρσορες. Η αλλαγή του θέματος γίνετε αυτόματα με το night-theme-switcher και η ram προβάλετε με το the-circles-desktop-widget. Για ολλα τα etxensions που χρησιμοποιώ μπορείτε να δείτε αυτό το νήμα.

14 «Μου αρέσει»

Χρονια πολλα και καλη χρονια σε ολους

13 «Μου αρέσει»