Δείξε άφοβα το Desktop σου

Τι να πει κανείς…? Το καλό και το κακό τελικά συνυπάρχει - αυτός ο δυισμός στη φύση και στη ζωή… Γιν - γιανγκ, καλό - κακό, linux - mac… :innocent:

1 «Μου αρέσει»

:question: :question: :question:

Αστειεύομαι, προφανώς. Απεχθάνομαι τα mac! :yum:

1 «Μου αρέσει»

Γεία σας και από εμένα είμαι σχετικά νεό μέλος το desktop μου είναι σχετικά απλό !

Έρχομαι στο manjaro από το Linux mint xfce.

4 «Μου αρέσει»

Τροποποίησα το desktop μου και ξαναποστάρω στο νήμα:

4 «Μου αρέσει»


Το προηγούμενο ήταν στο cinnamon pc, αυτό είναι στο Mint Mate/dual boot.
Είναι η 64 έκδοση που δεν άντεξα και πέρασα μόλις.

5 «Μου αρέσει»

Χαλκίδα στο φόντο; Πιες και ένα ουζάκι και για μας :grin:

3 «Μου αρέσει»

Όντως είναι η Χαλκίδα στο φόντο… Γνωστό το μέρος μιας και μένω σ’ αυτά τα μέρη.

Μήπως ν’ αρχίσουμε να βάζουμε ως wallpapers τις πόλεις/τα χωριά μας; :thinking:

4 «Μου αρέσει»
@Andreasdimo Λεπτομέρειες

Μέχρι στιγμής οι εντυπώσεις είναι καλές. Αρκετά σταθερό. Δεν το έχω σετάρει ακόμα για gaming μόνο theming του κάνω ώστε να το κάνω όσο πιο παραγωγικό γίνεται.

Το θέμα είναι Charlie, το GTK θέμα είναι Breeze Dark Charlie. Τέλος, το wallpaper.

Αυτό τον καιρό έχω καταλήξει με αυτό το theme setup. Η κάτω μπάρα είναι ακόμα υπό κατασκευή. Έχει στα αριστερά της κάποια bookmarks μου που ανοίγουν στον browser σε νέα καρτέλα, και στην μέση ο task manager με τις καρφιτσωμένες εφαρμογές και αυτές που είναι ήδη ανοιχτές. Δεν ξέρω αν θα την κρατήσω ή αν θα την εξελίξω, εξαρτάται από το αν θα με βολέψει. Είναι ορατή πάντα, μικρότερο z-index από κάθε άλλο παράθυρο, εκτός αν υπάρχει παράθυρο μεγιστοποιημένο όπου και γίνεται auto-hide.

Υπάρχει ήδη ένα νήμα που ίσως είναι αυτό που ψάχνεις

6 «Μου αρέσει»

Καλημέρα σε όλα τα μέλη!! Πρώτο post στο forum μια εικόνα κι απο εμένα!! Απλό , αλλά λειτουργικό!!!

8 «Μου αρέσει»

Καλώς ήρθες στην παρέα μας @mlsandreas :hugs:

1 «Μου αρέσει»

Καλώς σας βρήκα!! Συγχαρητήρια σε όλους για το forum!!

4 «Μου αρέσει»

10 «Μου αρέσει»

Είπα να ρίξω μια ματία στο F31, με cinammon για περιβάλλον εργασίας. Προέκυψε αρκετά συμπαθητικό:

8 «Μου αρέσει»

Feren Os kde:

9 «Μου αρέσει»

10 «Μου αρέσει»

Όχι, δεν είναι Solus…

8 «Μου αρέσει»

Ξεκίνησα εδώ και λίγες μέρες να χρησιμοποιώ το dwm. Αν και είναι λίγο δύσκολο στο configuration, δεν είναι κακό…

5 «Μου αρέσει»


Καλημέρα σε όλους!
2o ποστάρισμα μου λόγω αγοράς νέου συστήματος στην γραμματεία του ιατρείου.
άρα και νέο look…

7 «Μου αρέσει»

Άντε άλλη μια και από εμένα

4 «Μου αρέσει»