Δείξε άφοβα το Desktop σου

“Burial at sea” απίστευτο dlc του Bioshock… γενικα το infinite αριστούργημα :wink:

1 «Μου αρέσει»

μόλις μου έστειλαν ένα wallpaper μούρλια :joy: enjoy!

Debian 10 xfce


(κλέφ’το κι εσύ από δω:)


…omg that’s like sad

8 «Μου αρέσει»

Raspberrypi 4 …

lxappearance
  • ρύθμιση γλωσσών(layout) με
sudo raspi-config
  • απομακρυσμένη πρόσβαση με NOMACHINE
  • γραφικά από τον Vince


Εικόνα 1. Raspberrypi 4, 64bit.

8 «Μου αρέσει»

Απλό λιτό και όμορφο αν και δεν είναι το layout μου :smiley:

Μου αρέσει πολύ το LXQT για την απλότητα του.
Επίσης είναι το μόνο γραφικό που δεν με ενοχλούνε τα εικονίδια papirus, που συνήθως έχει προεπιλεγμένα στις περισσότερες υλοποιήσεις, θεωρώ οτι του ταιριάζουν.

Το μενού του, όσο κι αν μεγαλώσεις το μέγεθος, δεν είναι ο,τι πιο βολικό αλλά γι αυτό υπάρχει η επιφάνεια εργασίας και το panel, βάζεις τους launchers που σε ενδιαφέρουν εκεί και καθάρισες.

1 «Μου αρέσει»

Χρόνια πολλά στην κοινότητα!
Νέος χρόνος νέα… διανομή! (Αλλά ίδιο wallpaper :wink:)

9 «Μου αρέσει»

Ντεσκοτπάρα ρε!

Ξέρετε που θα βρω κι ένα κομπολόι, ένα Η ΠΑΝΑΓΙΑ ΜΑΖΙ ΣΟΥ και ένα ΜΠΑΜΠΑ ΜΗΝ ΤΡΕΧΕΙΣ; :smile:

Αυτό με την εφημερίδα είναι widgetάκι και ξεφυλλίζει τα πρωτοσέλιδα των εφημερίδων.

@Maras ευχαριστώ φίλε μου.

7 «Μου αρέσει»

Με τις υγείες σου, μερακλίδικο!

1 «Μου αρέσει»

Μπορείς να βάλεις το i-semedaki. :smiley:
Ένα ραδιόφωνο.
Και ένα εναλλασσόμενο παράθυρο με ταπετσαρίες unsplush.
Υπάρχει και API για προγραμματιστές από την unsplush, άμα ασχολείσαι.
Μπορεί κάποιος από το φόρουμ να κάνει μια εφαρμογή με ταπετσαρίες unsplush που αλλάζουν;
Α τελικά υπάρχει:
https://github.com/deepjyoti30/QuickWall

3 «Μου αρέσει»

7 «Μου αρέσει»

Είναι το Ubuntu 22.04;

Ναιιιιιι!!! Τώρα έχουν προστεθεί κάποια εικονίδια βέβαια :slight_smile:

1 «Μου αρέσει»

Το desktop μου είναι βαρετό και προβλέψιμο, διάταξη windows 7 και προεπιλεγμένα mint-y εικονίδια.

Θα δείξω όμως το batocera μου :smiley:

Βασίζεται στο arch linux και έρχεται με openbox.
Συγνώμη για τον μπακάλικο τρόπο που έβγαλα το βίντεο, αλλά δεν υπήρχε μη χρονοβόρος και εύκολος τρόπος screen recording σ’ αυτό το σύστημα.

5 «Μου αρέσει»

13 «Μου αρέσει»

Πες εντυπώσεις απο Αrchcraft. Αν και ο openbox με χαλαει πολυ, μπηκα στο πειρασμο να το δοκιμασω. Επισης θα ηθελα να μαθω τι γινεται με τον bspwm που εχει ως επιλογη, εαν ασχοληθεις με αυτο το κομματι καθολου.

1 «Μου αρέσει»

H διανομή είναι εξαιρετική, ultra-ultra- weight light.
Δεν εχω ασχοληθεί σχολαστικά. Aλλά όταν βλέπω (αρχαίο) υπολογιστή με
2Gb/Pentium 2cores και το μηχάνημα δεν κολλάει πουθενά, και εχει τον kernel 6.1, μόνο καλά λόγια έχω να πω.

9 «Μου αρέσει»

ultra ultra light weight μάλλον ήθελες να πεις; :joy:

5 «Μου αρέσει»

Risi OS


6 «Μου αρέσει»

8 «Μου αρέσει»

Έχεις ανεβάσει καμιά δεκαριά screenshots με αυτά τα εικονίδια, και ακόμα να μας πεις ποια είναι :cry:. Εκτός του ότι έχω σκάσει να μάθω, είμαι και σε κρίσιμη ηλικία για έμφραγμα… :cold_sweat:

9 «Μου αρέσει»

Τα εικονίδια νομίζω ότι είναι τα Gant και θα τα βρεις εδώ https://www.gnome-look.org/p/1938503
Είναι όμορφα εικονίδια με μία τρισδιάστατη εμφάνιση. Όταν βαριέμαι τα flat τα χρησιμοποιώ και εγώ.

3 «Μου αρέσει»