Δείξε άφοβα το Desktop σου

χριστουγεννιάτικο φόντο στο arch με xfce. λεπτομέρεια από τον στολισμό στο σπίτι μου.

12 «Μου αρέσει»

12 «Μου αρέσει»

Μου αρέσει το λιτό περιβάλλον :slight_smile:
Linux Mint 20 cinnamon

17 «Μου αρέσει»

Επιστροφή σε Pop!_OS 20.04 LTS dual boot με τελευταία Windows 10.
Σύμφωνα με αυτόν τον οδηγό.
Οι ρυθμίσεις σύνδεσης του εκτυπωτή στο linux έγιναν σε μερικά δευτερόλεπτα…
όσο και αν σας φαίνεται περίεργο στα Windows 10 ακόμα όχι!

Τα αγαπημένα Μετέωρα…

10 «Μου αρέσει»

Debian 10 με i3 window manager - απλά, λιτά και σταθερά με όλη την δύναμη των Linux :blush: :tux: :debian:

15 «Μου αρέσει»

Εύχομαι χρόνια πολλά στην κοινότητα! Δεν έχω ανεβάσει ποτέ μου εδώ οπότε νομίζω πως η έλευση του νέου χρόνου είναι μια καλή ευκαιρία να ξεκινήσω.

Τα θέματά που έχω βάλει στο gnome είναι το WhiteSur-dark για shell theme (με μια μικρή τροποποίησή), το Orchis-compact για gtk 2/3, το candy-icons για εικονίδια (με μια διόρθωσή) και το Sweet cursors για κέρσορες. Η αλλαγή του θέματος γίνετε αυτόματα με το night-theme-switcher και η ram προβάλετε με το the-circles-desktop-widget. Για ολλα τα etxensions που χρησιμοποιώ μπορείτε να δείτε αυτό το νήμα.

14 «Μου αρέσει»

Χρονια πολλα και καλη χρονια σε ολους

13 «Μου αρέσει»

τα θέματα που έχεις βάλει είναι τα αγαπημένα μου: διάστημα, manjaro και… αιλουροειδή! :D

ευχές σε όλους σας :)

1 «Μου αρέσει»

EndeavourOs Kde Plasma 5.20.5

9 «Μου αρέσει»

Manjaro KDE. Νεα χρονιά με νέο monitor ίσως και αλλαγή διανομής ;
Τα 2 τελυταιά updates του manjaro μου έβγαλαν την πίστη μέχρι να κατέβουν. 3 ώρες για 2.4 gb…
Ίσως OpenSuse Tumbleweed KDE.

9 «Μου αρέσει»

…από τα καλύτερα που έχω δει στο φόρουμ!!!

1 «Μου αρέσει»

Πρώτη φορά Arch Linux μετά απο μερικά χρόνια χρήσης Gentoo Linux, θα ήθελα κατι για να αντικαταστήσω το xcfe4-panel, χρησιμοποιώ openbox με το gruvbox-gtk-master theme.!

14 «Μου αρέσει»

tint2 ίσως;


1 «Μου αρέσει»

Καλώς ήρθες @ASKEL στην παρέα μας :hugs:

Πολύ ωραίο desktop :slight_smile: Welcome welcome!

Το laptop τι λέει είσαι ευχαριστημένος???

Ποια διανομή είναι ;

είναι debian 10 με xfce περιβάλλον, τα λέει αναλυτικά και στην τελευταία εικόνα.
εδώ και το πιο πρόσφατο Desktop στο ίδιο περιβάλλον, αλλά νέα (μεγαλύτερη) οθόνη :grinning_face_with_smiling_eyes:

6 «Μου αρέσει»

Πολύ όμορφο Xfce! Το Cholesterol Free Desktop Environment όπως λέει και ο εγκαταστάτης του Slackware :sweat_smile: ή αλλιώς Χ Freaking Cool Environment :sunglasses:
Δεν έχω ανεβάσει ποτέ, οπότε παρακάτω το daily drive μου :

Πάντως πέρα από την πλάκα το Xfce μπορεί να γίνει πολύ όμορφο, δείτε τι έκαναν στο Peux OS :

11 «Μου αρέσει»

Extensions

Activities Configurator
System Monitor
User Themes
Vitals

5 «Μου αρέσει»