Δείξε άφοβα το Desktop σου

Το Arch είναι πανέμορφο με οποιοδήποτε DE! Καλώς ήρθες και στην κοινότητα μας @dsaltos

Triple monitor setup???

Ναι, και σε μία άλλη οθονη έχω PCIE passthough μια GTX 760 για win10 VM gaming. Συντομα guide.

3 «Μου αρέσει»

Είσαι ωραίος :+1::+1::+1:

τις προάλλες το ρωτούσα στο telegram! αναμένουμε με ανυπομονησία γιατί μας έφαγαν τα reboot

1 «Μου αρέσει»

Άσχετο τελείως αλλά βρήκα κάτι dvd του ubuntu που έστελνε δωρεάν η canonical…τότε! 7.10 το πιο παλιό που έχω.
Τότε θυμήθηκα ότι έχω SS από τα τα παλιά μου Desktops. Να μια από το 2009

και μια από 2010

και μια από suse που χρησιμοποιούσα για μικρό διάστημα (πρέπει να είναι κοντά στο 2012-13)

οι συνήθειες πεθαίνουν δύσκολα αφού βλέπω για τουλάχιστον 10 χρόνια τώρα έχω παρόμοιο layout στο desktop μου.

9 «Μου αρέσει»

φοβερο το φορουμ παιδια. καλως σας βρηκα!! το linux mint laptop μου.εχοντας δοκιμασει πολλες διανομες θεωρω το mint αν οχι την κορυφαια , μια απο τις κορυφαιες.

8 «Μου αρέσει»

Καλώς ήρθες @MetFM στην παρέα μας

Καλώς ήρθες, απ ότι βλέπω και το καλοκαίρι έρχεται και το φόντο σου με κάνει να θέλω να παω παραλία χαχα

1 «Μου αρέσει»


Kαλησπέρα σε όλη την παρέα!
Μια γεύση από το desktop που έχω σε γραμματεία ιατρείου…

13 «Μου αρέσει»

Γεια σου @stormwave21 θα ηθελα να σε ρωτησω πως και πειστηκαν οι γιατροι να γυρισουν σε λινουξ?Πολυ ενδιαφερον αυτο που ειδα παντως.

Το στήσιμο και των δύο desktop έχει γίνει από μένα,ο γιατρός είναι συγγενής και δεν έχει ιδέα από τεχνολογία και δη από linux…χαχαχα…το μηχάνημα του ιατρού έχει και το αρχείο ασθενών το οποίο το κάνει share στο μηχάνημα της γραμματείας,εκτυπωτής σε δίκτυο…και τα δύο συστήματα είναι σε full disk encryption…το ιατρείο “τρέχεί” έτσι 4 χρόνια χωρίς κανένα απολύτως πρόβλημα!!!

6 «Μου αρέσει»

Συγχαρητήρια @stormwave21

1 «Μου αρέσει»


Antergos + openbox
το έβαλα πειραματικά για να δοκιμάσω το openbox και τελικά το έχω κοντά 10 μήνες… :smile:

12 «Μου αρέσει»

Δώσε link για το wallpaper :smiley:

1 «Μου αρέσει»

Δεν ξέρω αν τα πήρε απο εδώ πάντως καλή πώρωση με τον τύπο:
https://linux.pictures/

2 «Μου αρέσει»

τρέλανε μας!!! τι τρομερά wallpaper έχει ο τύπος

2 «Μου αρέσει»

…και ημερολόγια https://linux.pictures/tag:calendar2019

2 «Μου αρέσει»
4 «Μου αρέσει»