Clementine Snap εγκατασταση και αναζητηση ntfs δισκων.

Εχω εγκαταστησει το Clementine απο snap και οταν ψαχνω να φορτωσω μια λιστα που βρισκεται
σε δισκο ntfs, δεν τους εμφανιζει στην αναζητηση. Το εχω παρατηρησει και σε αλλες snap εφαρμογες.
Επισης ο κερσορας, με αλλαγμενο θεμα, οταν ειναι επανω στο παραθυρο του προγραμματος αλλαζει το θεμα του στο default
Υπαρχει λυση;

Πριν ανοίξεις το πρόγραμμα, έλεγξε αν η ntfs κατάτμηση έχει προσαρτηθεί στο σύστημα (έχει γίνει mount).

Εχει γινει mount κανονικα.

Το Clementine (απο το snap) εχει προσβαση (τον βλεπεις δηλαδη τον φακελο στον διαλογο open file) στον φακελο /media/username πχ οταν ψαχνεις για να βρεις τις NTFS κατατμησεις; ή εχουν γινει οι δισκοι mount απο τον file manager;

Στον φακελο media δεν υπαρχει τιποτα, οπως και στον φακελο mnt. Τους δισκους τους εκανα mount απο το disk.

Τα snap πακέτα λειτουργούν σε αυτόνομο περιβάλλον ανεξάρτητα από το λειτουργικό, οπότε είναι φυσιολογικό φαινόμενο και δεν νομίζω ότι μπορείς να κάνεις κάτι…

1 «Μου αρέσει»

Μια πιθανη λυση ειναι να δοκιμασεις το εξης:

snap connect clementine:removable-media

Την πιθανη αυτη λυση την βρηκα στην πρωτη απαντηση (2ο post μαζι με την original ερωτηση) του παρακατω github ερωτηματος:

Ο χρηστης που εκανε την αρχικη ερωτηση αναφερει οτι δουλευει και σε αλλα snap προγραμματα.

Ελπίζω να βοηθησει.

5 «Μου αρέσει»

Να εισαι καλα. :+1:
Σε ευχαριστω.

1 «Μου αρέσει»

Αυτό το νήμα έκλεισε αυτόματα 2 ημέρες μετά την τελευταία απάντηση. Δεν επιτρέπονται πλέον νέες απαντήσεις.