Bοήθεια στην αγορά νέου Router

ο τίτλος τα λέει όλα παιδιά θα ήθελα μια πρόταση για να αντικαταστήσω το άθλιο Router του παρόχου, αυτό που έχω τώρα είναι το vodafone H300s. To budget μού είναι μέχρι 50 ευρώ. με ενδιαφέρει και να αναβαθμίζει το firmware για να κλείνουν τρύπες κλπ.

Τα tp link ειναι πολυ ευελικτα σε αλλαγες. Βεβαια πολλα ειναι που μπορεις να βαλεις και να ειναι καλα

Παμε ομως στο κυριως θεμα. Εχεις vodafone. Αν δεν σε ενδιαφερει το σταθερο τους τηλ μην διαβασεις παρακατω.

Αν σε ενδιαφερει το σταθερο τηλ και το παιρνεις σαν voip πανω απο το ρουτερ, τοτε θα πρεπει να γνωριζεις οτι η vodafone δεν δινει κωδικους συνδεσης και server ip για το voip. Πρωτα θα τα ζητησεις και μετα θα αγορασεις. Αν εισαι ομως παλιος πελατης cyta τοτε τα δινουν

πώς τα ζητάω? σε ευχαριστώ για την απάντηση, δεν με ενδιαφέρει το σταθερό.

Ξέρω ότι όλοι έχουμε συνηθίσει να τα λέμε “router” αλλά ουσιαστικά αυτό που θες είναι modem με router.
Στο λέω γιατί τα routers δεν συνδέονται στην πρίζα του τηλεφώνου και τώρα που ψάχνεις μπορεί να μπερδευτείς.
Αποφάσισα και γω να το αλλάξω, αλλά κατέληξα ότι θα αφήσω το modem/router του παρόχου όπως έχει (έχω και τηλέφωνο και TV) και να “παίξω” με AP για internet. Κοίτα μήπως βολεύει και σένα.