Αστείες ιστορίες με υπολογιστές

Βρήκα στο διαδίκτυο και αναρτώ, γιατί το θεωρώ, πολύ πετυχημένο!

ΓΡΑΜΜΑ ΠΑΝΤΡΕΜΕΝΗΣ ΣΕ ΠΕΡΙΟΔΙΚΟ ΥΠΟΛΟΓΙΣΤΩΝ:

Αγαπητό PC-Solutions,

Πέρσι, έκανα αναβάθμιση, από το Αρραβωνιαστικός 5.0, στο Σύζυγος 1.0 και παρατήρησα, πως το νέο πρόγραμμα, έχει περιορισμένη πρόσβαση στην εφαρμογή “Λουλούδια και χρυσαφικά”, ενώ στην έκδοση Αρραβωνιαστικός 5.0, δούλευε απρόσκοπτα…

Επίσης, το Σύζυγος 1.0 απεγκατέστησε, αυτόματα, προγράμματα, όπως το “Ρομαντικός Περίπατος 9.9” και εγκατέστησε ανεπιθύμητα Popups, όπως τα “Champions League 5.0” και “Κυριακή στα Γήπεδα 8.0”… Επίσης, το “Διάλογος 1.3” δεν τρέχει, ενώ το “Καθαριότητα 2.6” κολλάει και προκαλεί, κατάρρευση του συστήματος… Προσπάθησα να τρέξω το “Μουρμούρα 5.3 GOLD edition”, χωρίς αποτέλεσμα…

Μια απελπισμένη γυναίκα…

AΠΑΝΤΗΣΗ ΠΕΡΙΟΔΙΚΟΥ:

Αγαπητή “Απελπισμένη Γυναίκα”,

Έχε υπ’ όψιν, πως το Αρραβωνιαστικός 5.0 είναι ψυχαγωγικό πακέτο, ενώ το Σύζυγος 1.0 είναι λειτουργικό σύστημα, με απαιτήσεις απ’ τον χρήστη…

Δώσε την εντολή “C:\Nomiza_pws_me_agapouses.exe” και εγκατέστησε το “Δάκρυα 6.2” σε original έκδοση…

Λογικά, το Σύζυγος 1.0 θα εκκινήσει αυτόματα, τις εφαρμογές “Ενοχή 3.0” και ”Λουλούδια 7.0”, σε random λειτουργία…

ΠΡΟΣΟΧΗ

  • Η υπερβολική χρησιμοποίηση του παραπάνω προγράμματος, μπορεί να προκαλέσει ενεργοποίηση των screen saver, “Κατσούφικη Μουγκαμάρα 2.5” και “Μπύρα 6.1” (Το “Μπύρα 6.1”, ίσως προκαλέσει την αναπαραγωγή WAV αρχείων, τύπου “Δυνατό ροχαλητό”, που καταργούνται μόνο με επανεκκίνηση)…

  • Σε καμία περίπτωση, δεν πρέπει να γίνει εγκατάσταση του “Πεθερά 1.0” και μη σκεφτείτε καν, να τρέξετε τα βοηθητικά αρχεία “Εραστής 2005 BETA” και “Γκόμενος 3.8 unregisterd” (δεν είναι συμβατά, με το Σύζυγος 1.0 και μπορεί, να προκαλέσουν κατάρρευση του συστήματος και πλήρη καταστροφή του λειτουργικού)…

Συνοψίζοντας, το Σύζυγος 1.0 είναι ένα εξαιρετικό πρόγραμμα, αν και διαθέτει περιορισμένη μνήμη, που χρειάζεται κάποιο διάστημα, για να εμπεδώσει τις εφαρμογές…

Σκεφτείτε σοβαρά την εγκατάσταση βοηθητικών προγραμμάτων, που βελτιώνουν την απόδοση του συστήματος, όπως “Ζεστό Φαΐ 3.0” με autoupdate, με την επιλογή “Εκτέλεση κατά την εκκίνηση”…

Με εκτίμηση,

Ο Admin

11 «Μου αρέσει»

Θέλουμε και την πηγή.

3 «Μου αρέσει»

@alexis, ανάρτηση στο ΦΒ ήταν και δεν ανέφερε πηγή.

Downgrade, για να επανέλθει στο “Οταν_την_γνώρισες_1.0.0-amd64.tar.gz” παίζει?

3 «Μου αρέσει»

Ειναι αρκετά παλιά ιστορία και επανέρχεται καθε τετραετία. Είναι μετάφραση από αγγλικά. Είναι μάλλον αδύνατο να βρεθεί η αρχική της προέλευση και δεν θα εκπλαγω αν είναι τσο παλιά όσο τα BBS.

3 «Μου αρέσει»

εμ με exe. περιμενες να δουλεψει σωστα; το συζηγος 1.0 θα είχε μεσα και “κρυφα” προγραμματα (windows) που ξεχασες να ξετσεκαρεις, οπως πχ το podosfairo.me.filous.exe , skempes.exe και άλλα παρόμοια…

3 «Μου αρέσει»

@maras, δεν “έπαιξε”, γιατί υπήρξε ασυμβατότητα με το “Xanazestameni.soupa_2.1”, που δεν αναβαθμίζονταν με τίποτε…

1 «Μου αρέσει»

Μάλλον @asfodelus φαίνεται η εναλλαγή των linux-γενεών, συμβαίνει ανά τετραετία και γίνονται τέτοιες επαναλήψεις… :smiley:

Είπαμε, @metFM, τα Windows, πάντα προβλήματα δημιουργούσαν! :laughing:

Δεν ξέρω αν χωράει εδώ ρε παιδιά αλλά μου ήρθε από συνειρμό. Θα το πω.

Δυο φίλοι έπιναν καφέ. Ο ένας ήταν κομπιουτεράς πληροφοριάριος ο άλλος κάτι άσχετο. Κάποια στιγμή λέει ο άλλος στον κομπιουτερά φίλο του

  • Ρε συ καίγομαι για 500 ευρώ. Σε παίρνει να μου δανείσεις; Θα μπορώ να στα επιστρέψω σε δυο μήνες, γίνεται ρε;

  • Ναι ρε! Είμαι άνετος μην ανησυχείς γι αυτό. Μόνο ρε συ… για να μη μπερδευόμαστε με τα νούμερα δεν το στρογγυλεύουμε στα 512 να το θυμάμαι σίγουρα;

6 «Μου αρέσει»

Θα βόλευε καλύτερα 2Χ256… :laughing:

1 «Μου αρέσει»