AMDGPU thermal monitor

Καλησπέρα φίλοι μου και καλό σας μήνα. Θα ήθελα λίγο τη βοήθεια σας γιατί δεν μπορώ να βγάλω άκρη.
Χρησιμοποιώ εδώ και καιρό το thermal monitor στο KDE ώστε να έχω μια εικόνα για το σύστημα μου και τις θερμοκρασίες του. Δεν ξέρω για ποιο λόγο και ενώ όλα ήταν μια χαρά στην επιλογή να διαλέξω για ποια συσκευή θα βλέπω τη θερμοκρασία μου εμφανίζει μόνο τους δίσκους και τίποτε άλλο. Εγκατέστησα το sensors και στο τερματικό βλέπω τις θερμοκρασίες κανονικά. Αν μπορείτε να με βοηθήσετε η έχετε να μου προτείνεται κάποια άλλη λύση θα σας ήμουν υπόχρεος. Ευχαριστώ

lm_sensors εγκατασταση( το octopi σ εμενα ειναι στα extra)

και μετα sudo sensors-detect. Yes σε ολες τις ερωτησεις και τελος.
Σε Manjaro-Mate.

Αν και τα είχα κάνει όλα αυτά που γράφεις τα ξανά δοκίμασα μην έχω ξεχάσει κάτι.
Όταν εκτελώ sensors στο τερματικό παίρνω αυτό το αποτέλεσμα

[eric@Aloparmeno ~]$ sensors
amdgpu-pci-0400
Adapter: PCI adapter
vddgfx:           N/A  
vddnb:            N/A  
edge:         +43.0°C  

BAT0-acpi-0
Adapter: ACPI interface
in0:          13.01 V  
curr1:       996.00 mA 

k10temp-pci-00c3
Adapter: PCI adapter
Tctl:         +43.5°C  
Tdie:         +43.5°C  

acpitz-acpi-0
Adapter: ACPI interface
temp1:        +43.0°C  (crit = +125.0°C)
temp2:         +0.0°C  (crit = +200.0°C)

πράγμα που σημάνει ότι διαβάζει τους αισθητήρες.
Όταν βάζω την εφαρμογή thermal monitor και πάω να διαλέξω από που θα βλέπω τη θερμοκρασία έχω αυτό το πρόβλημα


στο source μέσα δεν υπάρχει τίποτα…

Δεν ξερω σ εμενα σε (Mate) DE το εβαλα στην κατω μπαρα.Εσυ KDE plasma εχεις αρα ειναι θεμα ρυθμισης το πως θα το βαλεις καπου να το βλεπεις!
Οπα ρε συ το group of sources το εχεις εκτος! Τικαρισε το και θα σου εμφανιζει 3 δισκους απ οτι βλεπω.

sudo sensors-detect

εκανες?

sudo sensors-detect έχω κάνει. δε με νοιαζουν οι δίσκοι τον επεξεργαστή θέλω…

Η λύση βρέθηκε …
Για τους φίλους που έχουν KDE και δεν τους δουλεύει το applet thermal monitor να κάνουν απεγκατάσταση το πακέτο ksysguard restart και μετά ξανά εγκατάσταση

Αυτό το νήμα έκλεισε αυτόματα 2 ημέρες μετά την τελευταία απάντηση. Δεν επιτρέπονται πλέον νέες απαντήσεις.